Triki na urządzenie małej łazienki

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Choć często wydaje się, że małe wnętrza, a w szczególności małe łazienki, są trudne w aranżacji, to wcale nie musi tak być. Każda łazienka, również ta o niewielkim metrażu, może być estetyczna oraz funkcjonalna. Poznaj nasze najbardziej efektowne i efektywne triki na urządzenie niewielkiej łazienki.

Optyczne powiększenie – jak to zrobić?

Jednym z najlepszych sposobów na aranżację małej przestrzeni jest optyczne powiększenie. Jak to jednak zrobić? Najważniejsze są tutaj dwie rzeczy: ilość i ustawienie mebli oraz światło. 

Jeśli chodzi o meble łazienkowe oraz armaturę, to zadbaj o to, aby były one ustawione w sposób, który zapewni jak najwięcej wolnej przestrzeni. Ważna w szczególności jest ściana naprzeciwko wejścia – jeśli pojawi się na niej za dużo szafek, półek lub wieszaków, cała Twoja łazienka będzie sprawiała wrażenie zagraconej. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się w tym przypadku meble podwieszane. Pamiętaj jednak, aby wybrać meble o prostym i bardzo minimalistycznym designie, co jeszcze bardziej pozwoli na zachowanie tak cennej w małej łazience przestrzeni.

Równie ważne jest dobre oświetlenie. Duża ilość światła pomaga bowiem w uzyskaniu efektu powiększenia optycznego. W przypadku małych wnętrz nie wystarczy jedynie lampa sufitowa lub nad umywalką. Postaraj się zamontować w łazience dodatkowe źródło światła rozproszonego oraz różnego rodzaju kinkiety lub lampy stojące. Pamiętaj jednak, że bardzo ważne jest nie tylko to, jakie światło wybierzesz, ale także, od czego będzie się ono odbijać. Dlatego też tak skuteczną oraz popularną metodą powiększania przestrzeni jest wieszanie dużej ilości luster i wybieranie wysokopołyskujących płytek oraz mebli. Światło będzie się pięknie od nich odbijać, dzięki czemu łazienka będzie wydawała się większa.

Wanna czy prysznic?

Częsty dylematem podczas aranżacji łazienki jest kwestia wyboru pomiędzy wanną a prysznicem. Jakie rozwiązanie będzie optymalne? Naszą propozycją są nowoczesne kabiny prysznicowe typu walk-in. Dzięki nim zaoszczędzisz sporo miejsca, a Twoja łazienka zyska na ciekawym designie. Jeśli jednak jesteś fanem długich, relaksacyjnych kąpieli, to wbrew powszechnej opinii, w małej łazience możesz zamontować również wannę. Warto jednak wybrać wtedy wannę posiadającą dodatków schowki, dzięki czemu posłuży ona również jako mebel do przechowywania, co pozwoli zaoszczędzić nieco miejsca.

Zdjęcie główne: pexels.com/Victoria Borodinova

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*