Jak przygotować się do kempingu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kemping to ciekawa forma wakacji dla całej rodziny. Masz dosyć nudnych wyjazdów lub chcesz odmiany od gór i morza? Rodzinna wyprawa pod namiot jest interesującą atrakcją dla wszystkich. Wybierając się na tego rodzaju wyjazd, zadbaj o odpowiednie wyposażenie wszystkich uczestników, aby wakacje były naprawdę udane. Pomogą Ci w tym liczne akcesoria biwakowe, turystyczne i kempingowe. Co koniecznie należałoby zabrać ze sobą? W tym artykule podpowiadamy.

Nocleg na biwaku: jak spać w trakcie wakacji?

Namioty turystyczne i kempingowe stanowią typowy „must have” dla każdego, kto wybiera się na biwak. Nie wiesz, jak zorganizować udany nocleg na kempingu? Nie jest to trudne, jeżeli masz do swojej dyspozycji odpowiednio duży i dobrej jakości namiot. Wybierając taki sprzęt, koniecznie weź pod uwagę to, w jaki sposób został on wykonany. Ważny jest też sposób i szybkość rozkładania – obecnie na rynku można kupić całkiem dużą gamę namiotów samorozkładających się. Niestety zajmują one nieco miejsca w bagażu, ale za to ich rozkładanie jest bardzo proste. W przypadku tego rodzaju sprzętu warto w domu przećwiczyć proces składania namiotu. Wybierając się na zakupy, pamiętaj, że namiot 2-osobowy będzie zbyt mały dla pary, jeżeli będzie w nim także wiele bagażu. Czasami bardziej opłaca się kupić namiot większy, ale za to cieszyć się komfortem i wygodą przez całe wakacje.

Co do namiotu? Wyposażenie na biwak, które warto mieć

Obecnie na rynku są dostępne różne meble kempingowe. Można dostać m.in. specjalne składane stoły, krzesła, stołki, szafki czy wózki do przewozu akcesoriów. Na biwaku przydają się też dmuchane materace (oczywiście wraz z pompką!), karimaty, śpiwory czy łóżka polowe. Jadąc na letni wypoczynek, nie zapomnij o kuchence turystycznej oraz lodówce. Warto wziąć ze sobą również czajnik i zapas herbaty albo kawy. Jeżeli chodzi o jedzenie, to doskonale sprawdzają się niewymagające posiłki, które sporządzisz mając do dyspozycji sam wrzątek – będą to m.in. kisiele, budynie czy płatki owsiane (weź te błyskawiczne). Dobrym rozwiązaniem na biwak są również konserwy mięsne i rybne oraz chrupkie pieczywo. 

Biwak w praktyce: te rzeczy spakuj do walizki

Aby wyjazd był udany, koniecznie pomyśl o wszystkich szczegółach wyprawy. Z pewnością przyda Ci się turystyczny prysznic, płyn do kąpieli, środek na komary oraz kleszcze, kosmetyczka czy szczoteczka i pasta do zębów. Do torby podróżnej zapakuj całą gamę wygodnych ubrań. Weź nie tylko stroje typowo letnie, ale również coś cieplejszego, ponieważ poranki i wieczory bywają chłodne. Cieplejsza bluza sportowa z polarem, kamizelka czy choćby lżejsza kurtka to doskonałe rozwiązania. Na biwak warto zabrać ze sobą również nakrycia głowy – kaszkiet, kapelusz z dużym rondem czy chusteczkę. Doskonałym uzupełnieniem dla plecaka turystycznego będzie mała, ale za to pojemna i praktyczna nerka, w której znajdą się chociażby powerbanki, chusteczki higieniczne czy słuchawki.Pakując się, nie zapomnij również o ręcznikach.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*