Koncerty w Warszawie – na co wybrać jesienią i zimą 2022?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Każdy miłośnik muzyki zgodzi się, z tym, że nie ma lepszego uczucia, niż zobaczenie swojego ulubionego artysty osobiście. Nic też nie zapewnia tak silnych i głębokich emocji, jak muzyka na żywo. Koncert to wielowarstwowe wydarzenie i bardzo złożone przeżycie, które może mocno uzależniać. Jeśli jesteś miłośnikiem muzyki live, koniecznie sprawdź naszą listę najbardziej godnych uwagi koncertów w Warszawie.  

Jesień i zima są okresem, w którym dość trudno jest pokonać nudę. Niskie temperatury i nieprzyjemna, deszczowa aura nie sprzyjają raczej rekreacji na świeżym powietrzu czy wyjazdom urlopowym. Idealnym rozwiązaniem na ten czas są wydarzenia kulturalne. Doskonały sposób na przełamanie monotonii sezonu jesienno-zimowego, to właśnie kino, teatry i koncerty Warszawa jest jednym z najbardziej ruchliwych pod względem eventów miast w Polsce. . 

Październik 2022  

Już niedługo w Warszawskich salach koncertowych zrobi się naprawdę tłoczno. Swoje koncerty w październiku planują gwiazdy muzyki, takie jak na przykład Maciej Maleńczuk ze swoim programem pod tytułem “Klauzula Sumienia”. Nie zabraknie również idoli młodszego pokolenia – Kaśki Sochackiej, Sławka Uniatowskiego czy Anity Lipnickiej. Październik będzie także niezłą gratką dla miłośników muzyki filmowej. 

W Warszawie odbędą się bowiem aż dwa koncerty inspirowane kinem. Pierwszy z nich to muzyka Ennio Morricone w wykonaniu Italian Movie Orchestra. Drugi to z kolei recital polskiego skrzypka jazzowego i wybitnego kompozytora, Krzesimira Dębskiego. Koncert jego muzyki filmowej połączony będzie z Jubileuszem 50-lecia Pracy Artystycznej pana Dębskiego. Kompozytor ten jest autorem muzyki do ponad 100 filmów i seriali telewizyjnych.   

Listopad 2022   

W listopadzie również nie zabraknie koncertów dla fanów kina. Halina Mlynkova zagra w Warszawie koncert zapowiadający jej najnowszy album “Film(l)ove”. Podczas show nie zabraknie najbardziej znanych hitów znanych z kina i nie tylko. Widzowie koncertu mogą być pewni, że usłyszą interpretację utworu “Dwa serduszka” z filmu “Zimna wojna”, który jest singlem promującym płytę.   

Nie zawiodą się także romantycy i miłośnicy poezji śpiewanej. W listopadzie odbędą się bowiem koncerty absolutnych legend tego gatunku, czyli zespołu Stare Dobre Małżeństwo oraz znanego z niezwykle uwrażliwiającej i wzruszającej muzyki, Janusza Radka.   

Jeśli chcesz posłuchać wielkich hitów i szlagierów polskiej muzyki, Ryszard Rynkowski oraz Ewa Bem, wraz ze swoimi zespołami, dadzą w listopadzie koncerty swoich największych przebojów. Koncert z motywem “greatest hits” tak wspaniałych i kultowych artystów musi być godnym uwagi wydarzeniem.    

Grudzień 2022   

Każdy, kto na weselu lub innej potańcówce lubi przytulać się przy utworze “Weź nie pytaj”, na pewno ucieszy się z informacji, że w grudniu, w Warszawie, odbędzie się koncert Pawła Domagały. Celebryta odwiedzi warszawski teatr muzyczny ROMA z koncertem w ramach swojej “Narnia Tour”, czyli trasy promującej najnowszy krążek.   

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz w towarzystwie Artura Andrusa dadzą w Warszawie koncert premierowy koncert z programu “Koneserzy kolejnego dnia”. W repertuarze show znajdą się nie tylko największe przeboje artystki, lecz także 10 nowych, premierowych utworów,, stworzonych specjalnie na potrzeby nowego programu.   

Zdjęcie główne: pexels.com/Skitterphoto

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*