Konkurs Eurowizji Junior za nami. Tym razem Polska poza podium!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Po głosowaniu jury oraz widzów zwycięstwo przypadło Francuzce Valentinie, wykonującej utwór „J’imagine”.

W niedzielne popołudnie w Warszawie odbył się 18. Finał Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Polskę reprezentowała 10-letnia Alicja Tracz z piosenką „I’m still standing”, która ostatecznie zajęła dopiero 9. miejsce. Wygraną mogła się cieszyć Valentina – 11-letnia uczestniczka z Francji. Młoda piosenkarka wykonała żywiołowy, skoczny, szybko wpadający w ucho utwór „J’imagine”.

Wyjątkowa była formuła tegorocznej edycji, która została zmieniona w związku z pandemicznymi obostrzeniami. Większość z uczestników nagrała wcześniej swoje występy na scenach krajowych. Na warszawskiej scenie wystąpili tylko uczestnicy z Ukrainy, Malty, Serbii oraz Polski.

Gościnny występ

Pomimo pandemicznych ograniczeń organizatorom udało się zaaranżować występ dwóch polskich zwyciężczyń Eurowizji Junior oraz laureata ubiegłorocznej edycji dla dorosłych. Na scenie we wspólnym wykonaniu utworu „Arcade” pojawili się Roksana Węgiel, Viki Gabor oraz Duncan Laurence, jako hologram. Zdaniem krytyków muzycznych gościnny występ był jednym z najbardziej udanych na tegorocznej scenie Eurowizji Junior.

Fot. Valentina performs J’imagine on a colourful stage/NATHALIE GUYON

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*