Słynne romanse, które narodziły się na planie filmowym

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Bywa, że w czasie oglądania serialu lub filmu na naszych oczach rozwija się tak autentyczny wątek miłosny, iż można odnieść wrażenie, że aktorzy rzeczywiście są w sobie zakochani. Nierzadko okazuje się to prawdą. Często romanse zawiązują się właśnie na planie filmowym.

Ryan Gosling i Rachel McAdams

Jeden z najbardziej łzawych melodramatów pod tytułem „Pamiętnik” podarował Ryanowi Goslingowi i Rachel McAdams szansę na prawdziwą miłość. Na początku kręcenia filmu aktorzy dosłownie nie mogli na siebie patrzeć: bardzo trudno było im okazywać sobie ciepłe uczucia przed kamerą.

W którymś momencie Gosling poprosił nawet reżysera, aby ten zamienił McAdams na inną aktorkę, ale do tego nie doszło. Pod koniec współpracy nad filmem celebryci byli już nierozłączni. Relacje między Rachel i Ryanem były bardzo namiętne, pełne miłości, ale też nie obyło się bez kłótni.

W 2007 roku ich związek się rozpadł, ale Gosling i McAdams pozostali przyjaciółmi. W jednym z wywiadów aktor przyznał, że spotkanie z Rachel było jednym z najlepszych wydarzeń w jego życiu.

Teraz Ryan jest szczęśliwym mężem Evy Mendes, a jego była partnerka związała się z Jamie Lindenem, scenarzystą filmu „Wciąż ją kocham”.

Fot. Kevin Winter/Getty Images Entertainment/Getty Images

Ben Affleck i Jennifer Garner

Bena Afflecka i Jennifer Garner nie połączyła miłość od pierwszego wejrzenia. Aktorzy poznali się w odległym 2001 roku, ale potem się nie widywali. Los złączył ich ponownie, tym razem na długo, po kilku latach, na planie filmu „Daredevil”.

Scenariusz zakładał pocałunek między aktorami i właśnie w tym momencie między nimi zaiskrzyło. Po roku Ben rozstał się z Jennifer Lopez, z którą zamierzał się ożenić, i zaczął budować związek z nową Jennifer – tym razem Garner. W 2005 roku para potajemnie wzięła ślub i doczekała się trójki dzieci.

W 2015 roku Garner złożyła pozew o rozwód. Powodem była niewierność Bena, który zdradzał żonę z nianią ich dzieci. Później proces sądowy został wstrzymany – para najwyraźniej usiłowała naprawić relacje – ale ostatecznie, w 2018 roku, doszło do rozwodu.

Fot. Jason Merritt/Getty Images Entertainment/Getty Images

Javier Bardem i Penélope Cruz

Związek Javiera Bardema i Penélope Cruz można zaliczyć do najtrwalszych w historii Hollywoodu. Pierwszy raz aktorzy spotkali się na planie filmu „Szynka, szynka” w 1992 roku, ale to spotkanie nie zaowocowało miłością pomimo kilku erotycznych scen z udziałem aktorów.

Dopiero w 2008 roku na planie filmu Woody Allena „Vicky, Cristina, Barcelona” Javier i Penélope nawiązali romans. Aktor pomagał koleżance po fachu zżyć się z rolą i to ich zbliżyło.

W 2010 roku para zapieczętowała swój związek, biorąc potajemnie ślub. Po roku Cruz urodziła Bardemowi syna, Leonardo. W 2013 roku została mamą po raz drugi: na świat przyszło ich drugie dziecko, córka Luna.

„Wcześniej w relacjach z mężczyznami zachowywałam się jak histeryczka. Lubiłam rozkazywać i kaprysić. Teraz wszystko się zmieniło. Cholernie lubię wysłuchać Javiera i powiedzieć, „Masz rację, mój drogi” – wyznała aktorka w rozmowie z dziennikarzami. Para świętowała niedawno 10. rocznicę ślubu.

Fot. Toni Anne Barson/FilmMagic/Getty Images

Justin Theroux i Jennifer Aniston

W 2005 roku Jennifer rozwiodła się z Bradem Pittem, który zostawił ją dla Angeliny Jolie. Aniston ciężko przeżyła rozwód, ale po pięciu latach los dał jej jeszcze jedną szansę na  założenie rodziny. Na planie filmu „Raj na ziemi” aktorka poznała Justina Theroux’a, który od razu wpadł jej w oko. Po dwóch latach trwania związku para ogłosiła zaręczyny.

1 lutego 2016 toku Justin Theroux i Jennifer Aniston oznajmili, że chcą się rozstać. „Jesteśmy dwojgiem najlepszych przyjaciół, którzy postanowili iść różnymi drogami jako para” – donieśli prasie.

Fot. Michael Tran/FilmMagic/Getty Images

Tom Cruise i Nicole Kidman

Tom Cruise i Nicole Kidman spotkali się po raz pierwszy w 1990 roku na planie filmu „Szybki jak błyskawica”. Nicole myślała, że nie nadaje się do roli, bo była dużo wyższa od głównego bohatera, w którego wcielał się Tom Cruise. Różnica wzrostu nie przeszkadzała jednak ani aktorowi, ani reżyserowi.

Pomiędzy Nicole i Tomem szybko wybuchła namiętność. Cruise rozwiódł się ze swoja żoną Mimi Rogers i w tym samym roku ożenił się z Kidman. W trakcie małżeństwa z Cruisem Kidman przeżyła dwa poronienia, po których para zdecydowała się na adopcję córki Isabelli i syna Connora.

Początkiem końca związku aktorów stał się film „Oczy szeroko zamknięte”. Ciężko szła im praca nad filmem i w 2001 roku aktorzy podjęli decyzję o rozstaniu.

W 2006 roku Nicole wyszła za mąż za piosenkarza Keitha Urbana i urodziła mu córkę Sunday, a potem dzięki matce zastępczej przyszła na świat kolejna dziewczynka, Faith Margaret.

Z kolei Tom Cruise od 2006 roku do 2012 był mężem aktorki Katie Holmes, z którą doczekał się córki Suri. W 2015 roku amerykańskie media donosiły o jego romansie ze swoją asystentką Emily Thomas, ale teraz, jeśli wierzyć tabloidom, w życiu Cruise’a nie ma nikogo.

Fot. Vinnie Zuffante/Archive Photos/Getty Images

Zdjęcie główne: Emma McIntyre/Getty Images Entertainment/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*