Nagrody Emmy przyznane!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Za nami 72. edycja konkursu Emmy. Jego wielkimi zwycięzcami okazały się produkcje „Schitt’s Creek”, „Sukcesja” oraz „Watchmen”.

Konkurs Emmy to jedna z najbardziej prestiżowych nagród kulturalnych w Stanach Zjednoczonych. Tegoroczna gala odbyła się w niedzielę 20 września. W tym roku z powodu pandemii wydarzenie miało formę online. Gospodarzem wirtualnej ceremonii był po raz trzeci popularny prezenter telewizyjny Jimmy Kimmel. Najwięcej nagród trafiło w tym roku do produkcji HBO. Statuetkę dla najlepszego serialu dramatycznego otrzymała „Sukcesja”.

YouTube: 72nd Emmy Awards: Succession Wins for Outstanding Drama Series

Najlepszą aktorką w serialu dramatycznym, a zarazem najmłodszą w historii konkursu, która otrzymała to wyróżnienie została Zendaya Coleman za rolę w serialu „Euforia”. Z kolei nagrodę dla najlepszego aktora zdobył Jeremy Strong. Za role drugoplanowe nagrodzeni zostali Billy Crudup z „The Morning Show” oraz Julia Garner za „Ozark”

Najlepszym serialem komediowym okazał się ostatni sezon „Schitt’s Creek”. Nagrody dla najlepszej aktorki i aktora w serialu komediowym zdobyli Catherine O’Hara oraz Eugene Levy.

Najlepszym serialem limitowanym został z kolei „Watchmen”.

Zdjęcie główne: Toglenn / CC BY-SA

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*