Nowości na dużym ekranie. Na co warto wybrać się do kina?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od piątku otworzyły się ośrodki kultury. Duże multipleksy pozostają zamknięte, jednak na film można wybrać się do kin studyjnych w całej Polsce. Większość placówek opublikowała już repertuar, w którym pojawiło się kilka wyczekiwanych premier.

„Czarownica miłości”

Hołd dla kina grozy ubiegłego wieku poruszający współczesne tematy społeczne, takie jak wojna płci czy strach mężczyzn przed kobiecą seksualnością. Film został nagrodzony na festiwalach w Dublinie i Chicago. W główną postać Elaine próbującą odnaleźć miłość swojego życia wciela się Smantha Robinson.

„Jeszcze jest czas”

Produkcja jest debiutem fabularnym nominowanego do Oscara Viggo Mortnesena, który napisał i wyreżyserował film. Dramat opowiada historię trudnej relacji konserwatywnego ojca z homoseksualnym synem.

„Tylko zwierzęta nie błądzą”

Film miał mieć swoją premierę w polskich kinach na początku listopada, jednak wprowadzono wtedy kolejny lockdown. Francuski thriller zagości więc na dużym ekranie dopiero teraz. „Tylko zwierzęta nie błądzą” to historia tajemniczego zaginięcia młodej kobiety, w które zostało uwikłanych pięciu obcych sobie ludzi.

Fot. Franziska Krug/German Select/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*