„Bliżej kina, bliżej siebie” pod takim hasłem Bydgoszcz zaprasza na festiwal filmowy!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tegoroczna edycja festiwalu będzie głownie odbywać się w formie on-line. Jednak program wyświetlanych filmów jest równie bogaty i interesujący jak co roku.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Przeźrocza rozpocznie się w czwartek 5 listopada i potrwa do końca weekendu. Ze względu na pandemie zmieni się formuła w jakiej odbywał się festiwal. Szósta już edycja będzie miała charakter hybrydowy, niektóre z festiwalowych filmów będzie udostępnione na platformie mojeekino.pl, a część produkcji będzie można obejrzeć w kinie Orzeł w Bydgoszczy. Dyrektor festiwalu Krzysztof Nowicki podkreśla, że zmienia się sposób prezentacji, ale nie lista zaplanowanych filmów. Festiwal Przeźrocza to seria wydarzeń, która łączy w sobie kino artystyczne, niezależne, dokumentalne i kino tradycyjne. Wydarzenie te rozpoczęły się już w lipcu. Wówczas organizatorzy przygotowali pokazy plenerowe i kinowe klasyki filmowej i kina dokumentalnego. Teraz odbędzie się główna część festiwalu.

Struktura festiwalu Przeźrocza

Każdy dzień festiwalu będzie miał swoje hasło i swoją sekcję festiwalową. Codziennie premierę będą miały dwa filmy. Czwartek to „Nowe Polskie Kino Dokumentalne”, piątek ” Around the world”, czyli kino zagraniczne pokazujące świat, w sobotę festiwal przeniesie się na wschód by opowiedzieć o tym co dzieje się na Białorusi. Ostatni dzień Festiwalu będzie zamykała sekcja „Doc Fun”, podczas której wyświetlone zostaną filmy dokumentalne o charakterze komediowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*