Gwiazdy filmu – czym się zajmowały zanim zaczęły być sławne?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Nie zawsze zdarza się, że gwiazdy wielkiego ekranu już na początku swojej drogi otrzymują wielkie role. Najczęściej przynajmniej do pewnego momentu muszą sobie dorabiać tak, jak ‘’zwykli śmiertelnicy’’. 

Jennifer Aniston jako telemarketerka, Bradley Cooper jako pomocnik grabarza czy Sean Connery jako pracownik polerujący trumny? Tak właśnie było – nie tylko w filmie.

Sean Connery

Niedawno zmarły sir Thomas Sean Connery znany jest z wybitnych ról, które grywał na różnych etapach swojej kariery. Przede wszystkim to jego kojarzy się jako osobę, która siedmiokrotnie zagrała Jamesa Bonda. Oscara otrzymał za drugoplanową rolę w ‘’Nietykalnych’’ Briana de Palmy. Do historii przejdą też jego role między innymi w ‘’Nieśmiertelnym’’, ‘’Imieniu róży’’ czy ‘’Polowaniu na Czerwony Październik’’. 

Od młodych lat Sean Connery imał się jednak dość dziwnych zajęć, które nijak miały się do jego późniejszego sukcesu aktorskiego. Oprócz epizodu z polerowaniem trumien pracował między innymi jako rozwoziciel mleka, pomocnik rzeźnika i model. Później próbował zostać marynarzem, miał też okazję zapoznać się z posadami ratownika na basenie, ochroniarza i pracownika drukarni. Wstępem do kariery aktorskiej okazała się być dla niego kulturystyka.

Bradley Cooper

Wielokrotnie nominowany do Oscara aktor nie od razu otrzymywał ważne role. W jego przypadku przełomem okazało się dopiero ‘’Kac Vegas’’ z 2009 r.

Co robił wcześniej? Zarabiał na życie jako kelner, odźwierny i pomocnik grabarza. Jak się okazało – cierpliwość się opłaciła i dzisiaj Bradley jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów na świecie.

Jennifer Aniston

Gwiazda serialu ‘’Przyjaciele’’ uchodzi za wyjątkowo sympatyczną postać w Hollywood. Kultowa rola Rachel Green to zaledwie część jej aktorskiego dorobku.

Co robiła Jennifer Aniston, nim stała się sławna? Wprawdzie przyszła na świat jako dziecko dwójki aktorów, ale pieniądze zarabiała poza sceną. Pracowała jako barmanka, telemarketerka i kurierka.

Clevver News – 7 BIZARRE Jobs Celebrities Had Before Fame!

Hugh Jackman

Odtwórca roli Wolverine’a, znany też z występów w filmach ‘’Van Helsing’’ czy ‘’Les Miserables’’, ma na swoim koncie nie tylko aktorskie zajęcia. Nie wiadomo, czy przydało mu się to w późniejszej karierze, ale pracował także jako clown. 

Pierce Brosnan

Pochodzący z Irlandii aktor i producent filmowy zasłynął przede wszystkim jako odtwórca ról w filmach akcji. Jest też kolejnym agentem 007 w tym zestawieniu – ciekawe, że na decyzji o zostaniu aktorem przez Brosnana zaważyło obejrzenie jednego z filmów o Bondzie, gdzie główną rolę grał Sean Connery. Młody Brosnan nie od razu pojawił się na ekranie – wcześniej pracował w cyrku jako połykacz ognia. 

Brad Pitt

Utalentowany aktor, który zdobył dwie statuetki Oscara, musiał wiele poświęcić dla spełnienia swoich marzeń o grze w filmach. Ucząc się aktorstwa, musiał jednocześnie zarabiać na utrzymanie.

Robił to w bardzo nietypowy sposób – przebierał się za wielkiego kurczaka, który był maskotką reklamującą jedną z sieci restauracji. Dodatkowo zdarzało mu się rozdawać próbki papierosów lub pracować jako kierowca limuzyny.

George Clooney

Aktor i reżyser, który przypomniał się ostatnio widzom przy okazji premiery swojego filmu ‘’Niebo o północy’’, gdzie zagrał też jedną z głównych ról, ma już w swoim dorobku Oscara. 

Pewnie niewiele osób spodziewało się, że jego losy tak się potoczą, gdy na początku kariery pracował na plantacji, jako dziennikarz lub sprzedawca butów dla pań. Przez pewien czas zajmował się także sprzedażą ubezpieczeń. Po latach przyznał, że nie był w tym najlepszy i szybko przestał liczyć na zrobienie kariery w tej dziedzinie. 

Whoopi Goldberg

Laureatka Oscara za drugoplanową rolę w ‘’Uwierz w ducha’’, komiczka i prezenterka telewizyjna także ma za sobą ciekawe doświadczenia zawodowe. Do niecodziennych zajęć wykonywanych przez nią należało między innymi robienie makijażu zwłokom w domu pogrzebowym. Poza tym pracowała jako kasjerka i murarka.

Fot. Gregg DeGuire/Getty Images Entertainment/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*