Krakowskie festiwale u schyłku lata – poznaj najlepsze propozycje!  

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Człowiek bez czerpania z piękna kultury byłby bardzo ubogi. Zapobiec temu zdecydowanie próbuje Kraków, który nieustannie proponuje nie tylko swoim mieszkańcom, ale także przyjezdnym gamę wydarzeń kulturalnych do wyboru. Szczególnym uznaniem cieszą się w Krakowie festiwale. Zazwyczaj trwają kilka dni i są różnorodne. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Jakie festiwale warto odwiedzić końcówką lata?

Festiwale w Krakowie na zakończenie okresu letniego

Zaczniemy nieco przewrotnie i smakowo! Już 2 września rusza dwudniowy III Niepołomicki Festiwal Wina. To świetna okazja do skosztowania win, poznania historii winnic. Dla uczestników tego wybornego spotkania przygotowane zostały prelekcje o specyfice win, polskim winiarstwie, warsztaty i degustacje. Oczywiście dla urozmaicenia charakteru spotkania, będzie można także posłuchać muzyki na żywo w ramach koncertów plenerowych. Pośród aktywności dla dorosłych znajdzie się także coś dla dzieci! Najmłodsi spędzą aktywnie czas na zabawach i warsztatach.

Fot.: elements.envato.com / oizostudios

Miłośnicy muzyki, którzy spędzili większą część lata na urlopach lub w pracy, wciąż mają szansę usłyszenia muzyki jazzowej na żywo w najlepszej odsłonie. Będzie to możliwe w ramach 28. Summer Jazz Festival Kraków, który nieprzerwanie trwa od początku lipca do pierwszych dni września. Jako że wspomniany wyżej gatunek muzyczny nie zna granic, wybrzmi on nie tylko w pięknie przystrojonych salach, ale także w licznych krakowskich klubach. Skąd taki pomysł? Festiwale w Krakowie od zawsze cieszą się uznaniem, dlatego tworzone są z myślą o wszystkich — tradycjonalistach odwiedzających wielkie muzyczne sale, jak i kameralne piwnice.

Do 3 września 2023 r. w Altanie na Plantach na skwerze Zbigniewa Wodeckiego odbywać się będą koncerty promenadowe. To propozycja dla fanów muzyki, którzy nie do końca sprecyzowali jeszcze, jaki jej gatunek lubią. Nastrojowe występy plenerowe są świetną okazją do poznania wielu wokalistów i zespołów podczas jednego letniego sezonu. Seria występów i warsztatów dla najmłodszych, jak i nieco starszych każdego roku przyciąga tłumy. Nietrudno znaleźć czas na skorzystanie z nich, ponieważ odbywają się aż w trzy dni — każdy piątek, sobotę oraz niedzielę! Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Krakowskie festiwale dla każdego

Wielbiciele muzyki klasycznej również znajdą coś dla siebie w letnim repertuarze Krakowa. 27 sierpnia 2023 r. odbędzie się ostatni koncert w ramach festiwalu Podgórskie Letnie Koncerty 2023. To okazja do posłuchania spokojnej, dającej oddech muzyki, co może być dobrym wyborem na kończący się okres wakacyjno-urlopowy, przepełniony zewnętrznymi bodźcami. 

Wciąż nie wiesz, na które wydarzenie w Krakowie się udać? Festiwali w corocznym kalendarzu tego pięknego miasta jest wiele. Dzięki różnorodności propozycji z pewnością znajdziesz coś dla siebie, a także swoich najbliższych. Nie zwlekaj i już dziś sięgnij po kulturę w najlepszym wydaniu. Festiwale w Krakowie polecają się nie tylko na lato. Kultura w mieście żyje przez cały rok. W prosty sposób możesz stać się jej częścią.

Zdjęcie główne: elements.envato.com / ktkbr-lew

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*