Kursy – dlaczego warto je robić?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Stałe poszerzanie swoich kompetencji to swego rodzaju znak XXI wieku. Niezależnie od tego, w jakiej branży pracujesz, zawsze warto wiedzieć więcej i rozwijać się nie tylko w zakresie obowiązkowych szkoleń, ale również na własną rękę. Dzięki temu jesteś w stanie zyskać atrakcyjniejszą pozycję na rynku, a także zbudować własną markę.

Prawo jazdy – podstawowa umiejętność

Jedną z podstawowych umiejętności, które posiada większość ludzi, jest posiadanie prawa jazdy. Nie w każdej pracy będziesz jeździć samochodem, ale możliwość dotarcia na miejsce (zwłaszcza, jeśli nie mieszkasz w dobrze skomunikowanym mieście) oraz mobilność są niezwykle ważne. Jeśli nie posiadasz prawa jazdy, a chciałbyś poszerzyć swoje zawodowe perspektywy, z pewnością jest to jedna z rzeczy, o którą warto zadbać. Kurs prawa jazdy Warszawa obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną. W tej drugiej będziesz miał do czynienia z instruktorem – zadbaj, by pracować wtedy z osobą, z którą dobrze się czujesz, ponieważ bardzo ważne jest spokojne podejście do prowadzenia pojazdu.

Języki – umiejętność XXI wieku

Jeszcze kilkanaście lat temu języki nie były niezbędną umiejętnością na rynku pracy. Dziś każdy zna angielski, a w cenie jest znajomość dodatkowego języka na poziomie komunikatywnym – wiele firm działa międzynarodowo, organizuje szkolenia w innych krajach dla swoich pracowników albo posiada oddziały współpracujące z obcokrajowcami. Żeby być na to gotowym, warto znać przynajmniej dwa języki obce. Oczywiście, w wielu placówkach wymagających znajomości języków obcych odbywają się kursy językowe dla firm. Jeżeli Twój pracodawca oferuje Ci możliwość wzięcia udziału w takim szkoleniu, koniecznie z niej skorzystaj. Umiejętności językowe z pewnością przydadzą Ci się nie tylko w aktualnej pracy, ale również, jeśli będziesz chciał ją zmienić.

Szkolenia specjalistyczne – budowanie osobistej marki

Poza podstawowymi umiejętnościami, które zapewniają Ci atrakcyjność w niemal każdej branży, ważne jest również specjalistyczne rozwijanie się w zakresie własnych zainteresowań. Na przykład, na stronie: https://www.academyofbusiness.pl/podkategorie-szkolen/audytorzy-wewnetrzni/ znajdziesz wiele ciekawych kursów przeznaczonych dla osób pracujących jako audytorzy wewnętrzni, HR-owcy, trenerzy, prawnicy czy pracownicy banków. Koniecznie sprawdź ich ofertę, a być może znajdziesz coś dla siebie!

Fot.: GAZeLka

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*