Co spakować na urlop?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Odpowiednie spakowanie bagażu jest kluczowe, aby cieszyć się spokojem na urlopie. Przeczytaj, co warto mieć zawsze ze sobą.

Dokumenty, pieniądze i leki

Najważniejsze rzeczy, które powinny znaleźć się w bagażu, to dokumenty, pieniądze i leki. Warto mieć ze sobą także bilety lotnicze, potwierdzenia rezerwacji w hotelu, kartę Ekuz oraz listę telefonów do ubezpieczyciela, w razie gdyby podczas podróży doszło do wypadku czy kradzieży. Jeśli lubisz ekskluzywne wycieczki w dalekie miejsca, pamiętaj o tym, żeby przed podróżą sprawdzić listę zalecanych szczepień. Przykładowo przed wyjazdem do Tajlandii warto wykonać szczepienia m.in.: przeciwko WZW typu B oraz A, grypie, tężcowi czy durowi brzusznemu. W dalekie podróże warto zabrać ze sobą osobistą dokumentację medyczną, przyjmowane leki oraz podstawową apteczkę zaopatrzoną w środki farmaceutyczne, pomocne w przypadku problemów zdrowotnych, mogących wystąpić w czasie podróży. 

Bielizna i ubrania 

Dobrze zorganizowany bagaż to większy komfort podróżowania. Na urlop warto zabrać ze sobą wygodne ubrania, dopasowane do pogody panującej w danym regionie. Przydatny będzie również organizer na odzież i bieliznę, który pozwoli utrzymać porządek w czasie podróży, a przy tym skutecznie wykorzystać każdy centymetr walizki. Na stronie: https://dobrzezapakowani.pl/ znajdziesz szeroki wybór organizerów z wytrzymałego materiału w różnych rozmiarach i kolorach. Dostępne są modele przeznaczone zarówno do dużej walizki, zabieranej w długą podróż, czy do plecaka w sam raz na na krótki city-break. Najbardziej funkcjonalne są organizery z wieloma przegrodami i wykonane z tkaniny, którą można wielokrotnie prać w pralce. 

Kosmetyki

Na wyjazd należy zabrać ze sobą również kosmetyki do higieny. Jeśli wybierasz się w miejsce, gdzie panują wysokie temperatury, nie zapomnij także o ochronie przeciwsłonecznej. Warto mieć ze sobą również plastry na odciski, płyn antybakteryjny, leki przeciwalergiczne czy spray przeciwko ukąszeniom insektów.

Akcesoria sportowe 

Jeśli wybierasz się na intensywny obóz trekkingowy, taki jak ten: https://mountaincamp.pl/, nie zapomnij zabrać ze sobą sportowego wyposażenia. Akcesoria, takie jak odpowiednie buty trekkingowe, bielizna termoaktywna, pojemny plecak czy rękawiczki, sprawią, że łatwiej będzie sprostać wyzwaniom na szlaku czy trudnym warunkom atmosferycznym. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Ivan Samkov

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*