Legutko – sklep ogrodniczy z tradycjami

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Sklep Legutko to miejsce, w którym można zaopatrzyć się we wszystko, co potrzebne w ogrodzie. Kupimy tu nasiona warzyw, ziół i kwiatów, cebule roślin, a także akcesoria ogrodnicze. Doświadczeni ogrodnicy radzą, żeby zakupy w nawet najlepszym sklepie ogrodniczym były dobrze przemyślane. Kupowanie bez zastanowienia może nam bowiem przynieść wiele rozczarowań.

Jakich błędów unikać zaopatrując się w sklepie ogrodniczym?

Dla pasjonatów ogrodnictwa dobrze zaopatrzony sklep ogrodniczy jest prawdziwym rajem. Ogromna ilość nasion, cebul i przydatnych akcesoriów sprawia, że kupują oni więcej niż potrzebują, a dodatkowo kupują bez zastanowienia.

Jeżeli nie chcemy żałować swoich zakupów, powinniśmy dokładnie przeczytać etykietę nasion, a gdy nie możemy znaleźć wszystkich przydatnych informacji – musimy skorzystać z innych źródeł. Przed zakupem mamy wiedzieć jakie wymagania dotyczące gleby i stanowiska ma dana roślina, czy jest ona w stanie rosnąć w naszym klimacie, czy są rośliny, których nie toleruje. Warto upewnić się jakie choroby i szkodniki roślin są dla niej zagrożeniem. Nigdy nie kupujmy nasion tylko dlatego, że roślina na etykiecie opakowania się nam podoba (w nieodpowiednich warunkach może ona wcale nie wyrosnąć lub nie osiągnąć pożądanych walorów dekoracyjnych).

Innym często popełnianym błędem jest kupowanie nasion roślin na zapas. Początkujący ogrodnicy często nie zdają sobie sprawy, że nasiona posiadają ograniczony termin przydatności. Po jego upływie częściowo lub całkowicie tracą zdolność kiełkowania. Są wprawdzie nasiona, które zachowują zdolność kiełkowania przez wiele lat, jednak należą one do rzadkości.

Wybieramy wysokogatunkowe nasiona kwiatów

Umiejętnie dobrane kwiaty mogą sprawić, że nasz ogród, balkon lub taras staną się miejscami magicznymi. Musimy jednak pamiętać, że atrakcyjny wygląd danych roślin nie jest jeszcze przesłanką do zakupów. Należy sprawdzić, czy interesująca nas roślina może być uprawiana w donicach, ogrodzie, a może w szklarni (uprawa pod osłonami jest często konieczna w przypadku roślin, które pochodzą z innego klimatu).

Ważne jest, żeby się upewnić na jakich stanowiskach można sadzić wybrane kwiaty – większość z nich będzie czuła się najlepiej w miejscach dobrze nasłonecznionych, choć znajdziemy i takie, które będą kwitły obficie także w cieniu. Pamiętajmy też, że poszczególne kwiaty mogą potrzebować różnej gleby, a także innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Bardzo istotnym kryterium przy zakupie nasion kwiatów jest ich termin kwitnienia. Jeżeli zależy nam, żeby nasz ogród prezentował się zachwycająco przez cały sezon, koniecznie wybierajmy nasiona kwiatów, które kwitną po sobie. Zwróćmy również uwagę na rośliny, które mamy już w swoim ogrodzie. Jeśli posiadamy kwiaty, które zaczynają kwitnąć w czerwcu i przekwitają pod koniec sierpnia – najlepszym rozwiązaniem jest szukanie nasion kwiatów kwitnących wczesną wiosną, późnym latem i jesienią.

Nasiona warzyw i ziół

Nasiona warzyw (https://www.esklep.legutko.com.pl/4-nasiona-warzyw) i ziół powinny obowiązkowo pochodzić z kontrolowanych, ekologicznych upraw. Dla naszego zdrowia ważne jest, żeby nie miały one kontaktu z niebezpiecznymi środkami ochrony roślin (gdyż często spożywamy je na surowo i podajemy dzieciom). Kupujmy tylko nasiona roślin, które regularnie wykorzystujemy w swojej kuchni (lub sprzedajemy). Inne nie są nam potrzebne.

Jeśli zamierzamy kupić nasiona warzyw na kiełki, wybieramy takie, które są specjalnie do tego celu przeznaczone. Nasiona na kiełki charakteryzują się bardzo szybkim kiełkowaniem.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*