Najlepsze pomysły na artystyczną dekorację wnętrza

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Drzemie w tobie artystyczna dusza? A więc na pewno nieobojętny jest ci także styl dekoracji twoich wnętrz. Dowiedz się, jak to zrobić w niebanalny sposób!

Piękno tkwi w detalach – jak dodatki wpływają na wystrój wnętrza?

Akcesoria jest to nieodłączna część każdego wystroju wnętrza. Nie mniej istotne niż meble, mają ogromny wręcz wpływ na wystrój pomieszczenia. Dodatki, takie jak poduszki, narzuty, dywany, zasłony, obrazy, wazony, świece, ramki na zdjęcia i wiele innych, dodają stylu i osobowości do każdego domu czy mieszkania.

Właśnie dlatego nie warto ich pomijać, gdy projektujemy swoje wymarzone cztery kąty. Choć często kupuje się je już w trakcie mieszkania w danym miejscu, to przewidzenie przestrzeni chociażby na designerski obraz warto zaplanować na moment jeszcze przed urządzaniem domu. Artystyczna dekoracja wnętrza – to lubimy!

Sztuka na ścianie – jakie obrazy i plakaty wybrać, by podkreślić styl wnętrza?

Coraz popularniejsze staje się stawianie na sztukę na ścianie – nic tak nie podkreśli charakteru wnętrza jak piękny obraz. Trzeba oczywiście przyznać, że wybór sztuki na ścianie może być trudnym zadaniem, ale kluczowe jest dostosowanie wyboru do stylu naszych wnętrz.

Surrealizm na twojej ścianie? Tak, to może świetnie się sprawdzić, zwłaszcza w przypadku wielbicieli oryginalnych elementów dekoracyjnych. Taki obraz to świetny pomysł na przykład aby ozdobić salon czy sypialnię. A może chcesz postawić w swoim domu na kubizm? Tu sprawdzą się proponowane niegdyś przez Pablo Picasso obrazy. Takie ozdoby na pewno zrobią wrażenie na twoich gościach, nie mamy co do tego żadnych wątpliwości.

Jak czerpać inspiracje ze świata designu?

Jeżeli niekoniecznie do tej pory interesowałeś się sztuką, ale chcesz czerpać inspirację z czegoś więcej niż tylko internetowe nowinki z popularnych sieciówek, spokojnie – wszystko da się wprowadzić małymi krokami. Inspiracje ze świata designu znajdziesz w odpowiednio dobranych artykułach z sieci, możesz także przeglądać branżowe czasopisma czy kanały telewizyjne.

Nie trzeba od razu być znawcą sztuki, żeby wybrać obraz do swojego wnętrza. Na początku zwracaj uwagę po prostu na to, co ci się podoba i nie stawiaj od razu na główne miejsce w całym domu, ale sztukę wprowadzaj małymi krokami. A może mogłaby ona odzwierciedlać twoje pasje i zainteresowania, tak po prostu? Inspirujących dodatków nie zabraknie dla nikogo, coś dla siebie znajdą nawet miłośnicy czworonogów (sprawdź: pies obrazy).

Pamiętaj, że sztuka na ścianie powinna pasować do stylu wnętrza, ale przede wszystkim być dla ciebie przyjemna i inspirująca. Wybierz dzieła sztuki, które podobają ci się najbardziej i które będą odzwierciedlać Twoją osobowość oraz gust. Z czasem kolekcjonowanie designerskich dodatków stanie się po prostu przyjemnością!

Fot.: Tim Gouw/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*