Najpopularniejsze sporty ekstremalne w Polsce

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Aktywne spędzanie czasu to idealna alternatywa na wakacje, pozwalająca zachować zdrowie, smukłą sylwetkę i wewnętrzny spokój.

Sport ekstremalny to opcja dla osób, które nie boją się wyzwań, lubią przekraczać własne granice i udowadniać sobie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Należy jednak pamiętać, że im niebezpieczniejsza jest dana aktywność, tym większa szansa na uraz lub nieszczęśliwy wypadek, dlatego amatorom tego typu rozrywek polecamy zadbać o dodatkowe ubezpieczenie. W tym artykule przedstawiamy, czym jest taki rodzaj polisy oraz w jakich przypadkach warto ją zakupić.

Jakie sporty ekstremalne uprawiają Polacy? 

Przez sporty ekstremalne rozumieć można te aktywności, których wykonywanie wiąże się z wysokim ryzykiem. Osoby, które decydują się na ten rodzaj wysiłku fizycznego, powinny wiedzieć, że wymagają one sporo odwagi, sprawności fizycznej i opanowania. Dodatkowo często tego typu sporty uprawiane mogą być przez specjalistów w danej dziedzinie, którzy posiadają doświadczenie i ponadprzeciętne umiejętności. 

Wśród najczęściej uprawianych przez Polaków sportów ekstremalnych wymienić można skoki na bungee lub te ze spadochronem, a także paralotniarstwo czy pilotowanie pojazdów powietrznych silnikowych. Poza tym, w tej kategorii często umiejscowione jest także kolarstwo górskie, narciarstwo ekstremalne, jazda po muldach czy speleologia. 

Czym charakteryzuje się ubezpieczenie na sporty ekstremalne?

Podczas wyjazdów wakacyjnych często korzystamy z dodatkowych atrakcji, spośród nich dużą część stanowią lokalne sporty ekstremalne. Tego typu aktywność często wiąże się z kontuzjami czy urazami, dlatego dobrą opcją dla wszystkich fanów tego typu rozrywki będzie ubezpieczenie na sporty ekstremalne. Jest to specyficzny rodzaj polis, które obejmują wysokie ryzyko, jakim ta aktywność jest obarczona.

Jednak każda ubezpieczalnia za sport ekstremalny uważa inne czynności, dlatego przed podjęciem decyzji warto dokładnie zapoznać się z warunkami określonego ubezpieczenia, porównać jego koszty, warunki oraz maksymalną wypłacaną przez ubezpieczalnie koszty. Dobrym rozwiązaniem może być również zakup polisy obejmującej ubezpieczenie sprzętu niezbędnego do uprawiania sportu, który często bywa kosztowny i jego zniszczenie bądź kradzież może wiązać się ze sporymi stratami.

Jaka polisa dla osoby uprawiającej sporty ekstremalne będzie najlepsza?

Nie każda polisa wakacyjna obejmuje urazy powstałe na skutek uprawiania sportów ekstremalnych. Niestety, im większe ryzyko, tym koszty ubezpieczenia są wyższe, dlatego zakup tego rodzaju polisy może być nawet kilkaset procent droższe, niż w przypadku wakacji spędzonych na pieszych wycieczkach, plażowaniu czy odpoczynku. 

Jeśli podczas urlopu planujesz spędzać czas na nurkowaniu, skoczyć na bungee, uprawiać kitesurfing lub windsurfing pamiętaj, aby zadbać o to, aby Twoja polisa turystyczna była rozszerzona o tego typu ochronę. Niezależnie, czy planujesz wakacje w Polsce, Europie czy zupełnie innym kraju, polisa wakacyjna pozwoli na pokrycie kosztów związanych z leczeniem w prywatnych klinikach, rehabilitacji czy uzyskaniu odszkodowania jako rekompensaty.

Przed zakupem ubezpieczenia polecamy skorzystać z porównywarki ubezpieczeń https://wakacyjnapolisa.pl. Dzięki temu narzędziu znaleźć możemy najlepszą ofertę, zarówno pod względem kosztów, jak i składowych podlegających ubezpieczeniu. Wakacyjna Polisa pozwoli porównać aż 43 ubezpieczenia wiodących na rynku towarzystw ubezpieczeniowych, co daje gwarancję znalezienia najkorzystniejszej opcji. Dodatkowo zakup polisy za pomocą porównywarki to możliwość przeprowadzenia transakcji online, bez zbędnych formalności czy spotkań z agentami ubezpieczeniowymi.

Zdj. główne: Jonathan Francis/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*