Notatek.pl: jak zdać egzaminy w sesji jesiennej na 5?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Sesja jesienna to dla wielu studentów ostatni termin na zaliczenie egzaminów. Jeżeli nie powiodło się nam w sesji letniej, nadchodząca sesja jesienna może budzić w nas stres. Nie należy jednak martwić się na zapas. Tym co możemy zrobić jest przygotowanie się do egzaminów jak najwcześniej. Eksperci z notatek.pl radzą co zrobić, żeby zdać egzaminy jak najlepiej, nie rezygnując jednocześnie z życia prywatnego.

Systematyczna nauka przez całe wakacje kluczem do sukcesu

Nauka w ostatniej chwili nie ma sensu. Dzień przed egzaminem lepiej jest przeznaczyć na odpoczynek, a nie przeglądanie materiałów. Jeżeli zależy nam na zdaniu egzaminów bez całkowitego rezygnowania z wakacji, powinniśmy zacząć uczyć się jak najwcześniej. W zależności od ilości nauki możemy postanowić sobie, że będziemy powtarzać materiał przez 2 lub 3 godziny w ciągu dnia. Pamiętajmy, że w nauce ważniejsza jej systematyczność, a nie to ile maksymalnie jesteśmy w stanie spędzić nad książkami. Żeby zapamiętać informacje nasz umysł potrzebuje częstych powtórek. Warto też pomyśleć o nauce z materiałów video

Notatek.pl: uczmy się mądrze

Specjaliści z notatek.pl uważają, że znaczenie ma nie tylko to ile się uczymy, ale przede wszystkim jak wygląda nasza nauka. Warto jest wybierać takie systemy nauki, które są w naszym przypadku najskuteczniejsze. Jeżeli zauważymy, że słuchanie audiobooków się u nas nie sprawdza, zrezygnujmy z tej metody, gdyż zabiera nam ona niepotrzebnie czas.

Pamiętajmy, że człowiek uczy się najwięcej, gdy może wykorzystać daną wiedzę w praktyce. Dobrym pomysłem może być więc uczenie kolegów, nagrywanie filmików instruktażowych, wykonywanie prezentacji.

Starajmy się regularnie powtarzać informacje, które przyswoiliśmy. Jest to ważne, gdyż to czego się uczymy trafia najpierw do naszej pamięci krótkotrwałej. Takie informacje jeżeli ich nie powtarzamy, są zapominane (nasz mózg dochodzi do wniosku, że nie są nam do niczego potrzebne, dlatego je usuwa).

Nawyki żywieniowe, które mogą nam pomóc w nauce

W nauce bardzo pomocne mogą okazać się dobre nawyki żywieniowe. To co jemy ma znaczenie zarówno w krótkim, jak i długim czasie. Jeżeli zauważymy, że po zjedzeniu dużej ilości węglowodanów stajemy się senni, raczej unikajmy spożywania spaghetti lub pizzy przed planowaną nauką. Jest wówczas bardzo podobne, że kilkadziesiąt minut po rozpoczęciu studiowania będziemy mieć ochotę na drzemkę.

Dieta osoby uczącej się musi być bogata w składniki odżywcze potrzebne do prawidłowej pracy ludzkiego mózgu. Warto jeść produkty, które zawierają witaminy z grupy B, magnez, potas, żelazo, nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3. Koniecznie ograniczmy lub wyeliminujmy z naszego menu żywność wysokoprzetworzoną.

Korzystajmy z notatek i dzielmy się własnymi materiałami

Dobrą praktyką gdy uczymy się do egzaminów jest korzystanie z notatek. Jeżeli nasze notatki są niekompletne lub nieczytelne, możemy poszukać interesujących nas materiałów na stronie notatek.pl. Znajdziemy tu notatki ze wszystkich przedmiotów wykładanych na polskich uczelniach wyższych. Jest bardzo prawdopodobne, że trafimy na notatki studentów uczęszczających w poprzednich latach na przedmiot, z którego mamy egzamin w sesji jesiennej. Przeszukując zasoby notatek.pl z pewnością trafimy na przykładowe pytania egzaminacyjne, które mogą znacznie ułatwić nam naukę.

Zdj. główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*