Światowe gwiazdy wystąpią na żywo podczas sierpniowej gali MTV Video Music Awards 2020!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Niespełna dwa tygodnie pozostały do wyjątkowej gali MTV Video Music Awards, bo organizowanej w czasie szalejącej w Stanach Zjednoczonych pandemii koronawirusa. W niedzielę 30 sierpnia w nowoczesnej hali Barclays Center oraz w kilku innych miejscach w Nowym Jorku po długiej przerwie ponownie zobaczymy na scenie gwiazdy światowej muzyki. Artyści oraz organizatorzy imprezy będą również solidaryzować się w ten sposób z lokalną społecznością, tak mocno dotkniętą przez COVID-19.

Nowy Jork, obok Kalifornii, Florydy oraz Teksasu jest jednym z najmocniej dotkniętych pandemią stanów w USA. Z tego powodu od marca w The Big Apple nie odbywały się żadne wielkie imprezy muzyczne. Zaplanowana na końcówkę sierpnia gala MTV Video Music Awards 2020 będzie zatem pierwszym wydarzeniem na tak dużą skalę organizowanym w największym mieście w Stanach Zjednoczonych.

„MTV VMA 2020 będzie pierwszą imprezą w Barclays Center, odkąd pandemia COVID-19 dotarła do Nowego Jorku. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy po raz kolejny organizować tę legendarną noc muzyki. Jesteśmy szczególnie dumni z wpływu, jaki to wydarzenie ma na naszą społeczność na Brooklynie poprzez tworzenie lokalnych miejsc pracy. Bardzo doceniamy wsparcie i porady urzędników państwowych i lokalnych, a także naszego wewnętrznego kierownictwa oraz zespołu ekspertów medycznych, którzy ciężko pracują by zapewnić bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych osób. Będziemy nadal działać ściśle z ich wskazówkami na każdym etapie procesu planowania z naszymi partnerami w ViacomCBS.”
 
Oliver Weisberg, CEO Barclays Center

MTV Video Music Awards będzie w tym roku nie tylko świętem muzyki, ale także hołdem dla miejscowej ludności zmagającej się z pandemią i jej skutkami zarówno na polu gospodarczym, jak i społecznym. Mimo wielu utrudnień związanych z rządowymi obostrzeniami oraz zapewnieniem bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników niedzielnej gali, organizatorzy potwierdzili już udział wielu znakomitych wykonawców, m.in. The Weeknd, BTS, Doji Cat, czy J Balvina. Artyści wystąpią na żywo w pięciu kultowych dzielnicach Nowego Jorku (Brooklyn, Manhattan, Bronx, Staten Island oraz Queens), a ich utwory mają wlać nieco otuchy w serca walczących z pandemią nowojorczyków.

Na liście nominowanych do tegorocznych nagród również nie brakuje wielkich nazwisk, na czele z Lady Gagą i Arianą Grande (po dziewięć nominacji). Szansę na zgarnięcie sześciu statuetek mają natomiast Billie Eilish i The Weeknd.

Wciąż nie wiadomo natomiast, czy tegoroczna gala odbędzie się choćby z częściowym udziałem publiczności. Jeśli organizatorzy otrzymają stosowne pozwolenia, możliwe będzie – oczywiście przy zachowaniu dystansu społecznego oraz reżimu sanitarnego – przyjęcie ograniczonej liczby widzów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*