Tatuaż – jak wygląda jego wykonanie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Tatuaże to w dzisiejszych czasach bardzo popularna ozdoba ciała. Decyduje się na nie coraz więcej osób w każdym wieku. Ty także rozważasz wykonanie tatuażu na swojej skórze? Dowiedz się, jak dokładnie wygląda proces tatuowania oraz jak się do niego prawidłowo przygotować!

Tatuaż – dla jednych ma znaczenie sentymentalne i symboliczne, dla innych jest jedynie ozdobą ciała. Bez względu na to, do której grupy się zaliczasz, przed pierwszym tatuażem warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tatuowania. Jak wygląda proces wykonywania tatuażu? Jak się do niego przygotować? Jakich zaleceń przestrzegać po tatuowaniu? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Wybór motywu oraz tatuatora

Pierwszym etapem tatuowania jest oczywiście wybór wzoru oraz artysty, który ten wzór wykona. Zanim zdecydujesz się na konkretny motyw, dowiedz się więcej na temat stylów tatuowania oraz poszukaj inspiracji w internecie. Dzięki temu łatwiej Ci będzie wybrać estetykę, w której chcesz się poruszać, a co za tym idzie, wybrać odpowiedniego tatuatora.

Warto pamiętać, że zazwyczaj projekt tatuażu jest zazwyczaj wykonywany w dniu tatuowania – tatuator zaprojektuje wzór przy Tobie i według Twoich wytycznych. W ten sposób obie strony mają pewność, że wszystko przebiega zgodnie z założeniami. 

Tatuowanie – jak to wygląda?

Przejdźmy do samego procesu wykonywania tatuażu – jak to dokładnie wygląda? Przed samym tatuowaniem będziesz poproszony o  wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia, ewentualnych chorobach i alergiach. W czasie, kiedy Ty będziesz wypełniać takie jedno lub dwustronicowe oświadczenie, tatuator będzie przygotowywał stanowisko pracy – zdezynfekuje przestrzeń oraz wszystkie potrzebne sprzęty, a także przygotuje odpowiednie igły. Warto wiedzieć, że do tatuowania wykorzystuje się różnego rodzaju igły, na przykład igły do wypełniania tatuażu, igły do cieniowania tatuażu, a także igły do konturowania tatuażu

Kiedy stanowisko będzie już przygotowane, tatuator wydrukuje wzór na specjalnym arkuszu oraz przyklei go na Twoją zdezynfekowaną wcześniej skórę. Po kilku minutach wzór się odbije i będziecie mogli przejść do tatuowania. 

Samo tatuowanie to nic innego jak wprowadzanie tuszu pod skórę za pomocą igły i maszynki lub w przypadku metody handpoke – igły i ręki. Warto również wiedzieć, że w pierwszej kolejności zawsze wykonuje się kontur tatuażu, a następnie jego wypełnienie. Wielu tatuażystów decyduje się też na tak zwane highlighty wykonywane przy użyciu białego tuszu. 

O czym pamiętać po tatuowaniu?

Jeśli chcesz, aby Twój tatuaż wyglądał świetnie przez długie lata, to kilka, a nawet kilkanaście dni po wykonaniu tatuażu musisz przestrzegać kilku zasad. 

Przede wszystkim absolutnie zakazane jest picie alkoholu. W przypadku wzorów wykonywanych przy użyciu bardzo cienkich igieł odradza się także picie kawy oraz energetyków. Pamiętaj także, aby przemywać swój nowy tatuaż kilka razy dziennie i nawilżać go przeznaczonymi do tego kosmetykami. Dzięki temu Twój tatuaż będzie goił się prawidłowo, a Ty będziesz cieszyć się pięknym wzorem na Twojej skórze. 

Fot.: Waldemar/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*