Top 5 najdziwniejszych i najbardziej nietypowych smartfonów

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Producenci telefonów komórkowych rywalizują między sobą na wielu płaszczyznach. Niekiedy stawiają na, delikatnie mówiąc, oryginalne rozwiązania. Często nawet kosztem parametrów oferowanego sprzętu. Zapoznaj się z opracowanym rankingiem i zobacz, na jakie nietypowe pomysły wpadają projektanci znanych marek.

1. GoldVish Le Million Piece Unique

Unikatowy egzemplarz telefonu został sprzedany w 2006 roku za 1,3 miliona dolarów jednemu z rosyjskich oligarchów. Model wyróżnia się przede wszystkim nietypowym kształtem w postaci dziwnie wykończonych brzegów. Groteskowy wygląd to jednak nie wszystko. Uwagę przykuwa przed wszystkim obudowa telefonu, która została w całości pokryta diamentami. Stąd właśnie kosmiczna cena urządzenia. GoldVish miał być symbolem luksusu i klasy, jednak prezentuje się przede wszystkim dziwnie i już na pierwszy rzut oka wiadomo, że był totalnie niepraktyczny. Wiele standardowych modeli dostępnych w sprzedaży możesz natomiast porównać w serwisie https://komorkomat.pl/.

2. iPhone 3G Kings Button

Telefony iPhone z pewnością kojarzą Ci się z renomą, klasą i jakością. A czy wiesz, że i ta marka ma na swoim koncie nietypowe modele? Jednym z nich jest telefon 3G Kings Button, który powstał we współpracy z jubilerem Aloisson z Australii. Jak więc zapewne się domyślasz, i w tym przypadku można było liczyć na luksusowe dodatki. Smartfon wykończono 138 kamieniami szlachetnymi, ale najważniejszy jest 6,6-karatowy diament pełniący funkcję przycisku „home”. Ten egzotyczny telefon automatycznie znalazł się na liście najdroższych urządzeń na świecie – kosztował prawie 2,5 miliona dolarów.

3. Xiaomi Mi Mix Alpha

Czym wyróżnia się model z 2019 roku? Wielkością i ekranem. Xiaomi Mi Mix Alpha posiada bowiem wyświetlacz zajmujący prawie całą powierzchnię telefonu. „Prawie”, ponieważ projektanci pozostawili miejsce na wąski pasek z metalu, na którym zamontowana jest jedyny aparat urządzenia. Rozwiązanie może robić wrażenie, ale czy jest ono faktycznie takie przełomowe? Pod kątem osiągnięć technologicznych zapewne tak, bo trudno stworzyć taki mechanizm i cieszyć się jego prawidłowym działaniem. Czy prace te były warte zachodu? Z punktu widzenia użytkownika niekonieczne. Właściciel nie jest w stanie używać ekranu z obu stron jednocześnie. Ponadto wiele przycisków funkcyjnych uruchamianych jest przypadkowo. Bardzo więc możliwe, że rola telefonu ograniczy się do bycia nowoczesnym, lecz mało funkcjonalnym gadżetem.

4. Motorola Razr

Motorola Razr na pierwszy rzut oka wygląda jak standardowy telefon, jednak kiedy przyjrzysz mu się bliżej, zobaczysz, że jest to model składany, a ponadto wyposażony w dwa wyświetlacze. Pierwszy, mający 2,7 cala, znajduje się na klapce, z kolei drugi ukazuje się użytkownikowi po otwarciu, kiedy to zamienia się w pełnoprawny smartfon z dużym ekranem. Zaletą urządzenia jest z pewnością kompaktowy rozmiar, lecz trudno spodziewać się, że Motorola Razr zawojuje rynek. To bardzo drogi telefon, biorąc pod uwagę parametry techniczne, przeznaczony dla wielbicieli egzotycznych rozwiązań.

5. Cyrcle Phone

Dziwne innowacje popularne były w czasach, gdy telefony dopiero stawały się powszechne. Okazuje się jednak, że i współcześnie niektórzy producenci stawiają na niecodzienne rozwiązania projektowe. Telefon w formie koła? Brzmi osobliwie, jednak jest to całkiem poważny pomysł firmy Cyrcle. Marka w 2020 roku pochwaliła się modelem prototypowym, którego największą zaletą ma być poręczna obudowa. Problematyczne wydaje się jednak opracowanie komfortowego wyświetlacza, który pozwoli na wygodną obsługę aplikacji i programów. Umożliwiają ją natomiast wszystkie smartfony zgromadzone w rankingu na stronie https://komorkomat.pl/5-najlepszych-smartfonow-do-1200-zlotych/.

Zdjęcie główne: Đức Trịnh/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*