Zajęcia na długie zimowe wieczory

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Po całym dniu codziennych obowiązków warto znaleźć choć chwilę dla siebie. Szczególnie zimą, kiedy długie i ciemne wieczory zachęcają nas do odpoczynku w domu. Jest to więc świetna okazja na rozwijanie lub znalezienie nowego hobby. Co możesz robić w zimowe wieczory we własnych czterech ścianach?

Zimą nasz organizm funkcjonuje nieco inaczej – możemy odczuwać znaczne spadki energii oraz motywacji. Warto więc szczególnie zadbać o swoje dobre samopoczucie i poświęcać choć chwilę dziennie na przyjemne czynności. Nie bez powodu osoby, które poświęcają swój czas na hobby i self care znacznie lepiej radzą sobie ze stresem i przygnębieniem. Poznaj więc nasze propozycje na ciekawe spędzenie długich zimowych wieczorów.

Rozwijaj swoją kreatywność

Twórcze spędzanie czasu może przynieść wiele korzyści, a także jest świetnym zajęciem na długie zimowe wieczory. Zapal ulubioną świeczkę, zaparz zimową herbatę, włącz ukochaną muzykę i łap za pędzle, ołówki, włóczkę i druty, czy co tylko zechcesz! Nie musisz od razu stawać się profesjonalistką/profesjonalistą – ważne, aby to, co robisz, po prostu sprawiało Ci przyjemność. Takie pozwalanie sobie od czasu do czasu na artystyczną zabawę oraz eksplorowanie własnej kreatywności bez narzuconych ram jest wspaniałym pomysłem na odświeżenie umysłu.

Nie krytykuj swojej twórczości – ciesz się z niej oraz z tego, że miło spędzasz czas. Samokrytycyzm może całkowicie popsuć zabawę, a nie o to nam przecież chodzi. Ciekawym pomysłem, który dodatkowo Cię wyciszy, jest malowanie po numerach. Wszystkie potrzebne artykuły takie jak płótna, farby oraz pędzle znajdziesz na stronie internetowej Artnapi.

Zima w kuchni

Wspaniałym zajęciem na zimę jest także rozwijanie swoich umiejętności cukierniczych. Jest to w końcu pora roku kojarzona z pierniczkami, makowcami oraz kruchymi maślanymi ciasteczkami. Jeśli więc masz ochotę spędzić wieczór w pięknie pachnącej domowej atmosferze, to uzbrój się w fartuch, wszystkie potrzebne składniki oraz ciekawe foremki do ciastek i zacznij zabawę z pieczeniem.

Korzyści z takiego zajęcia są dwie – nie tylko świetnie spędzisz czas w zimowy wieczór, ale także zyskasz masę pysznych słodkości!

Zadbaj o swoje ciało

W zimie często mamy tendencję do zaniedbywania regularnych treningów czy jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Warto to zmienić! Zwłaszcza że aby ćwiczyć, nie musisz wcale wychodzić z domu. Wystarczy tylko, że zaopatrzysz się w matę do ćwiczeń i wygodne ubrania. Świetną propozycją na zimowe wieczory jest joga, która nie tylko zrelaksuje Twoje ciało, ale także wyciszy umysł.

Jeśli wolisz bardziej aktywne i energiczne ćwiczenia, to najlepsza będzie dla Ciebie praktyka Vinyasa. Polega ona na dynamicznych ruchach oraz  charakteryzuje się powtarzaniem ciągle tych samych sekwencji, podczas których płynnie przechodzi się z jednej asany do drugiej. Bardzo duży nacisk kładzie się tutaj na prawidłowy oddech. Nieco spokojniejszą i zdecydowanie lepszą opcją dla osób mniej zaawansowanych będzie Hatha joga, w której ruchy są raczej powolne, ale również bardzo płynne.

Jeśli zaś zależy Ci na maksymalnie spokojnej jodze, która pomoże Ci się wyciszyć i odprężyć, to zdecydowanie spróbuj Yin jogi pozwalającej na rozluźnienie nie tylko wszystkich mięśni, ale także tkanki łącznej, stawów oraz więzadeł.

Zdj. główne: Photoholgic/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*