Tych rzeczy nie powinno zabraknąć w smart domu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Rozwiązania z zakresu smart dom są z roku na rok coraz popularniejsze. Czym jednak jest smart dom? Wyjaśniamy, co kryje się za tym określeniem oraz podpowiadamy, jakich rozwiązań technologicznych nie może zabraknąć w Twoim inteligentnym domu.  

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na technologiczne nowinki do swojego mieszkanie lub domu. Dlatego też tak dużą popularnością cieszy się tak zwany system smart home. Jak możesz zaaranżować go również w swoich czterech ścianach?

Smart dom – co to takiego?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym tak konkretnie jest smart dom. Jest to nic innego jak inteligentny dom, czyli taki, który wyposażony jest w tak zwane inteligentne rozwiązania technologiczne. Taki dom posiada zaawansowany zintegrowany system automatyki, dzięki czemu masz możliwość kontrolowania całej przestrzeni za pomocą aplikacji, dedykowanego pilota lub swojego głosu. System ten pozwala na ułatwienie i przyspieszenie realizacji wielu procesów oraz mechanizmów, które wykorzystujesz na co dzień w swoim domu lub mieszkaniu. Rozwiązanie to jest więc gwarancją wygody dla Ciebie i wszystkich domowników. 

Co zainstalować w systemie inteligentnego domu

Na jakie więc urządzenia warto się zdecydować, aby mieć pewność, że Twój dom rzeczywiście będzie w pełni inteligentny?

Oświetlenie

Na pierwszym miejscu Twojej listy powinny znaleźć się przede wszystkim światła. Na rynku znajdziesz wiele lamp oraz żarówek, które kontrolowane są za pomocą aplikacji. Ponadto możesz samodzielnie ustawić automatyzację, dzięki czemu Twoje światło będzie na przykład zapalać się każdego dnia o 7:00 rano lub będzie zsynchronizowane z Twoim budzikiem. Tego typu smart oświetlenie umożliwia Ci również sterowanie światłem oraz jego natężeniem.

Oczyszczacz oraz nawilżacz powietrza

Ciekawym rozwiązaniem technologicznym, nad którym warto się zastanowić, jest zestaw składający się z oczyszczacza oraz nawilżacza powietrza. Jakość powietrza w dzisiejszych czasach, szczególnie podczas okresu grzewczego, pozostawia wiele do życzenia. Jeśli więc chcesz, aby w Twoim domu powietrze było zawsze czyste i odpowiednio nawilżone, to sprzęty te będą idealną propozycją dla Ciebie. Ich automatyzacja i kontrolowanie pozwoli zaś dopasować moc działania do czynników zewnętrznych. 

Fotowoltaika

W smart domu warto także zainwestować w fotowoltaikę. Dzięki tej instalacji będziesz w stanie samodzielnie pozyskiwać prąd, co długofalowo może okazać się wyjątkowo korzystne. Jeżeli zastanawiasz się nad montażem instalacji fotowoltaicznej, koniecznie odwiedź stronę https://mlsystem.pl/fotowoltaika/lodz/

System monitoringu

Warto także wyposażyć swój dom w zsynchronizowany system alarmowy oraz monitoring. Dzięki niemu będziesz mieć pewność, że Twoja posesja oraz wszystkie dobra domowe będą ochraniane przed potencjalnym włamaniem i kradzieżą. Taki system również możesz zautomatyzować, aby włączał się i wyłączał w konkretnych godzinach lub okolicznościach. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Jan Van Bizar

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*