Topowe seriale ostatnich lat. Tych tytułów nie możesz pominąć!

Potrzebujesz ok. 6 min. aby przeczytać ten wpis

Uwielbiamy spędzać wieczory przed telewizorem, a ostatnie lata pokazują, że częściej sięgamy po seriale niż filmy. Propozycje o ciekawej, wciągającej fabule i  wyjątkowych bohaterach wkradają się w nasze serca i nie pozwalają o sobie zapomnieć. Z utęsknieniem czekamy na kolejne sezony, by śledzić losy naszych ulubionych postaci. To rozrywka, która zawsze miała duże grono fanów, a z roku na rok jest ich coraz więcej.  Co najchętniej oglądamy? Zaraz się przekonamy!

10 seriali, które musisz obejrzeć

1. Breaking Bad

To amerykański serial telewizyjny  opowiadający historię dwóch lat z życia Waltera White’a, nauczyciela szkoły średniej, u którego zdiagnozowany zostaje nieoperacyjny rak płuc. Jego życie zaczyna się diametralnie zmieniać i ze zwykłego, niedocenianego nauczyciela, staje się przestępcą  produkującym i sprzedającym metamfetaminę, aby zapewnić rodzinie dobry byt po swojej śmierci. Breaking Bad zdobył uznanie na całym świecie i zyskał rzeszę stałych fanów. 

https://www.youtube.com/watch?v=WDEZ_QZJ3Ew

2. „Gra o tron” 2011

To adaptacja popularnej sagi książek, autorstwa George’a R.R. Martina. Serial opowiada historię losów rodów Siedmiu Królestw, toczących zaciekłą walkę o Żelazny Tron. Akcja rozgrywa się w świecie, gdzie zima trwa znacznie dłużej niż lato. To intrygi, spiski, zabójstwa i morderstwa. To walka i miłość. W walce o tron uczestniczą wszyscy i każdy pragnie go zdobyć tylko dla siebie. Serial zdobył uznanie krytyków i widzów na całym świecie, jednak ze względu na dużą przemoc i nagość  spotkał się również z negatywnymi recenzjami. Serial ma bardzo dużą oglądalność, a fanów na całym świecie wciąż przybywa.

3. „House of Cards” 2013

To dramat polityczny powstały na podstawie powieści Michaela Dobbsa, nawiązując również do mini serialu z 1990 roku, pt:”BBC Dom z kart”.  Kevin Spacey wciela się w senatora Franka Underwooda, bezwzględnego polityka, który szykuje spisek mający na celu obalenie nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Garetta Walkera. W odcinkach brały udział postacie polityczne – znani publicyści czy komentatorzy, takie, jak: Candy Crowley, John King, czy George Stephanopoulos, grając samych siebie. To bardzo wciągający i nietypowy serial, który ma do zaoferowania sporo ciekawych scen i wyjątkowo fascynującą fabułę, którą śledzi się z wypiekami na twarzy.

4. „Wikingowie” 2013

Kanadyjsko-irlandzki serial, który przypadł do gustu szerokiej publiczności widzów. Akcja serialu rozgrywa się w Skandynawii i opowiada historię wojownika, wikinga, Ragnara Lodbroka, który po powodzeniu misji, na którą się udaje i wygraniu pojedynku z aktualnym jarlem Haraldsonem sam przejmuje przywództwo. Legenda głosi, że Ragnar to potomek Odyna, boga wojny i wojowników, a przejawiając oddanie nordyckim tradycjom i bogom, nowy jarl, tylko potwierdza te plotki. Serial zdobył sporo nagród, co tylko potwierdza, że jest pozycją wartą zainteresowania.

5. „Czarne lustro” 2013

„Czarne lustro” to serial opisujący wspólny strach współczesnego świata względem rozwiniętej technologii. Każdy odcinek opowiada inną, wciągającą i trzymającą w napięciu historię, jednak wszystkie te odcinki łączy ta sama tematyka. Nazwa serialu to nawiązanie do ekranów smartfonów, tabletów, komputerów – czyli czarnego lustra, w którym odbija się rzeczywistość. Serial pokazuje ciemną stronę każdej technologicznej nowinki i konsekwencje, jakie za sobą ciągną. Zostają tu poruszane różne tematy jak np. zgubnego wpływu nowych technologii na życie osobiste czy podporządkowania życia regułom telewizji i portali społecznościowych. To fantastycznonaukowa propozycja dla fanów fantastyki, jak i nowoczesności. Akcja toczy się w alternatywnej teraźniejszości albo bliskiej przyszłości. Serial zdobył uznanie krytyków i widzów na całym świecie. Stephen King w 2014 roku również wyraził swoje uznanie, co do fabuły i kreacji całego serialu.

6. „Narcos” 2015

To amerykański serial, z gatunku thriller, dramat, opowiadające o życiu i działalności Pabla Escobara –  najsłynniejszego kolumbijskiego barona narkotykowego. Serial niesamowicie wciąga i nie pozwala o sobie zapomnieć. Przypadł do gustu zarówno widzom, jak i krytykom. Losy Escobara przedstawiono w sposób barwny i bardzo realistyczny, wzorując się na jego prawdziwym życiu. Serial zdobył wiele nagród, które tylko utwierdzają, jak dobra jest to produkcja.

7. „Stranger Things” 2016

To amerykański serial horror-sci-fi, rozgrywający się  w latach 80. Został doceniony przez krytyków za kreacje i  stylizacje pasujące  do tamtejszych trendów,  a także za klimat, aktorstwo i scenariusz. Serial opowiada historię przyjaciół, którzy po zniknięciu jednego z nich – chłopca o imieniu Will, wszczynają poszukiwania, aby dociec, co się tak naprawdę wydarzyło. Podczas poszukiwań, chłopcy natrafiają na zaginioną dziewczynkę, o imieniu Eleven, która posiada nadprzyrodzone zdolności.

8. „The Crown” 2016

Brytyjsko-amerykański serial historyczny, opowiadający o życiu Królowej Elżbiety II. Serial otrzymał liczne nominacje i wyróżnienia oraz został nagrodzony statuetkami Złotych Globów, w kategoriach – najlepszy serial dramatyczny oraz dla głównej aktorki, za rolę królowej. Każdy z sezonów serialu opisuje inny etap życia królowej Elżbiety i wszystkie te wydarzenia, które wywarły ogromny wpływ na aktualną rzeczywistość. To intrygi, romanse i  konflikty. Serial charakteryzuje się świetnymi kreacjami postaci oraz  fantastycznym odzwierciedleniem etapów z życia królowej.

9. „Dom z papieru” 2017

Hiszpański serial sensacyjny, o którym zrobiło się naprawdę głośno, od momentu, kiedy jego emisję przejęła platforma Netflix. Serial pokazuje buntowniczą postawę wobec rządu i osób, które pragną sterować światem.  Przez wszystkie sezony przewija się piosenka –„Bella ciao”, która niegdyś uznawana była za hymn antyfaszystów we Włoszech. Serial opowiada historię ośmiorga zamaskowanych przestępców, którzy wdzierają się do hiszpańskiej mennicy narodowej, skąd planują ukraść sporą sumę pieniędzy. Ich przywódcą jest tajemniczy człowiek, pod pseudonimem Profesor, który przygotował cały plan skoku. Niestety, nie wszystko przebiega tak, jak powinno. Wciągający, mroczny, tajemniczy i niezwykle interesujacy serial.

10. „Czarnobyl” 2019

Brytyjsko-amerykański miniserial, wyreżyserowany w pięciu odcinkach i przedstawiający fabularyzowaną historię katastrofy jądrowej, która miała miejsce w Czarnobylu.  Serial częściowo został oparty na powieści Swiatłany Aleksijewicz pt. Krzyk Czarnobyla. W serialu została przedstawiona rekonstrukcja pewnych wydarzeń, związanych z katastrofą. Większość osób, prowadzonych rozmów, czy wydarzeń, miała naprawdę miejsce. W ścieżce dźwiękowej wykorzystano realne nagrania. Serial pokazuje losy kilku bohaterów na życie których bezpośrednio wpłynęła katastrofa. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*