W jakie składniki uzupełnić dietę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Już od najmłodszych lat społeczeństwo jest uświadamiane na temat znaczenia pełnowartościowej diety dla zachowania dobrej kondycji zdrowotnej. Wielokrotnie powielane zalecenia są nierzadko bagatelizowane. Dowiedz się, o jakie składniki powinieneś wzbogacić swoje posiłki.

Jadłospisy, w których pierwszoplanowe role odgrywają witaminy, minerały i inne substancje odżywcze, stanowią nieocenione źródło energii dla organizmu. Zmniejszają ryzyko zachorowań, m.in. na choroby nowotworowe czy prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca. O czym więc nie można zapominać podczas sporządzania autorskich dań w domowej kuchni? Na to pytanie odpowiemy w stworzonym przez nas artykule! 

H₂O jako podstawa zdrowego odżywiania 

Masa korzyści wynika z picia wody i niemal każdy ma świadomość jej prozdrowotnych właściwości. Jakich? Oto kilka argumentów przemawiających za częstszym spożywaniem wody:

  • dotlenienie organizmu, 
  • wspomaganie trawienia, 
  • większa kontrola wagi, 
  • uśmierzenie bólu, 
  • poprawa wyglądu skóry, 
  • wzmocnienie mięśni, 
  • utrzymanie prawidłowego funkcjonowania jelit. 

Na co dzień spotyka się określenie „woda mineralna”, którym nazywamy pitną wodę butelkowaną. Nie jest to jednak właściwe nazewnictwo, ponieważ nie w każdej wodzie pojawiają się sole mineralne czy gazy naturalne (CO₂ oraz siarkowodór). Alternatywę stanowi woda lecznicza, przeciwdziałająca zakażeniu dróg moczowych i nawrotom kamicy. Jej nadmiar może prowadzić do skutków ubocznych, dlatego należy bezwzględnie stosować ją według zaleceń lekarza.

Czy post warzywno owocowy jest zdrowy? 

W codziennym jadłospisie powinny znaleźć się produkty pełnoziarniste, orzechy oraz płatki. Na samej górze piramidy żywieniowej plasują się owoce i warzywa. Do niedawna niezwykłą popularnością cieszył się post warzywno owocowy opracowany przez dr Ewę Dąbrowską. Czy rzeczywiście tego typu dieta jest w stanie oczyścić organizm oraz pozbyć się nadprogramowych kilogramów?

Przyjmowanie dziennie zaledwie 800 kcal skutkuje niedoborami, a w rezultacie częstszymi dolegliwościami bólowymi, osłabieniem i omdleniami. Szybkiej utracie masy ciała towarzyszy większe prawdopodobieństwo wystąpienia efektu jo-jo. To stereotypowe podejście do diety, które zniechęca do wdrażania racjonalnych nawyków żywieniowych. 

Naturalne suplementy diety 

Praktyki lecznicze przy użyciu grzybów wzbudzają zainteresowanie wielu środowisk. Powstała nawet specjalna dziedzina medycyny naturalnej poświęcona ich właściwościom (tzw. mykoterapia). Grzyby znajdują swoje zastosowanie jako składniki wielu medykamentów, m.in. antybiotyków, środków przeciwgrzybiczych czy inhibitorów biosyntezy cholesterolu. Doskonale sprawdzają się w roli wsparcia pracy mózgu oraz wytrzymałości organizmu.

Zaintrygowały Cię grzyby lecznicze? Zajrzyj na stronę https://pozdrowie24.pl/sklep/grzyby-witalne, sprawdź dostępne opcje i dopasuj produkt do Twoich indywidualnych oczekiwań oraz preferencji. 

Fot.: Engin Akyuart/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*