Z cyklu „Gwiazdy pop”: Bruno Mars – artysta nie z tego świata?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jeden z najbardziej popularnych wokalistów amerykańskich, w dodatku utalentowany autor tekstów oraz znakomity producent muzyczny – Bruno Mars. 

Ma on na koncie wiele nagród przyznawanych przez branżę muzyczną. Dla przykładu był 7 razy nominowany podczas ceremonii nagród Grammy i zdobył statuetkę w kategorii „Najlepszy męski wokalny występ popowy”. Jest on również autorem wielu tekstów piosenek śpiewanych przez innych wykonawców. Warto dodać, że każdy z tych utworów zdobył dużą popularność. Twórczość Bruno Marsa to połączenie różnych stylów, nieskrępowana mieszanka wielu gatunków muzycznych, które artysta sprawnie łączy w jedną, przemyślaną całość. Warto przyjrzeć się mu bliżej i poznać kilka interesujących faktów, które z pewnością zaciekawią każdego, kto polubił jego muzykę. 

Filipiny, Portoryko i Mars

Bruno Mars, a tak naprawdę Peter Gene Hernandez, urodził się w 1985 roku pod słońcem Honolulu. Ma filipińskie oraz portorykańskie korzenie. Od samego początku związany był z muzyką dzięki swoim utalentowanym rodzicom. Jego wczesne inspiracje kręciły się wokół takich artystów jak Michael Jackson czy Elvis Presley. Z tym drugim związana jest ciekawa historia. W 1995 mały Bruno został umieszczony na okładce magazynu Midweek jako „mały Elvis”. Nic dziwnego, że król rock’n’rolla jest jedną z jego największych inspiracji. Kolejnym ważnym wydarzeniem było zagranie epizodu w filmie „Miesiąc miodowy w Las Vegas”. W 2003 roku, po ukończeniu szkoły średniej, artysta przeprowadził się do Los Angeles. I wtedy przyjął swój pseudonim sceniczny. Skąd się wziął i co oznacza? Bruno to przydomek, który swego czasu nadał mu ojciec. Z kolei planeta Mars wzięła się z poczucia odizolowania. Artysta twierdzi, że czuł się mało atrakcyjny i wyjątkowy, a wiele dziewcząt mówiło mu, że jest jakby z innego świata. Bruno uznał zatem, że chyba musi być z Marsa! 

Bruno Mars – 24K Magic (Official Music Video)

Sukcesy, skale i kontrowersje

Swój debiutancki album Bruno Mars pokazał światu w 2010. Album „Doo-woops & Hooligans” miał premierę 5 października. Od samego początku każdy singiel i cała płyta znajdowały się na wysokich miejscach list przebojów. Dla przykładu singiel „Just the way you are” był na pierwszym miejscu Billboard hot 100. Debiutancki album do tej pory znalazł ponad milion słuchaczy w samych tylko Stanach Zjednoczonych. Bruno Mars posługuje się trzyoktawowym tenorem. Sam artysta ma duży dystans, nazywając swój głos miękkim. A to ze względu na to, że nauczył się nim operować w taki sposób podczas śpiewania dziewczynom różnych słodkich piosenek w czasach liceum. Mimo sukcesów i zachwytu fanów Bruno Mars jest przede wszystkim człowiekiem i jak każdemu również jemu przydarzają się chwile słabości. 19 września 2010 artysta zaliczył aresztowanie. Stało się to zaraz po jego koncercie w Las Vegas. Został mu przedstawiony zarzut posiadania narkotyków. W tym wypadku była to kokaina. Po odroczeniach i perturbacjach procesowych stanęło na 2000 dolarów grzywny oraz na dwustu godzinach prac społecznych. Warto dodać, że jeśli artysta ponownie wejdzie w kontakt z bezprawiem, od razu trafi do więzienia. Jednakże o pieniądze Bruno Mars nie musi się martwić. W 2019 roku trafił na listę magazynu Forbes. Umieszczono go na 54. miejscu listy najbogatszych celebrytów z majątkiem 51,5 milionów dolarów. Ten sam magazyn w 2017 roku umieścił Bruna na szóstym miejscu swojej listy najwyżej opłacanych celebrytów świata. Między czerwcem 2016 a czerwcem 2017 artysta zarobił 39 milionów dolarów. Niezwykła droga skromnego artysty od hawajskich początków aż po sam szczyt.

Fot. Slaven Vlasic/FilmMagic/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*