Zatyczki do uszu do spania na chrapanie – unikalny kształt wycisza i maksymalnie tłumi odgłosy, które można usłyszeć

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Spanie to niezwykle ważna część ludzkiego życia, mająca jednocześnie niebagatelny wpływ stan zdrowia. Zdrowy sen może być czasami zakłócany przez różne dźwięki dobiegające nie tylko z zewnątrz. Tak samo, jak hałas, przeszkadza głośne chrapanie partnera, a czasami budzi nas nawet nasze własne, co jest o tyle uciążliwe, że rano wstajemy zmęczeni. Warto więc zadbać o wkładki douszne, zapewniające wysoki poziom redukcji hałasu, a taki mogą zapewnić wysokiej jakości stopery do uszu, nazywane też zatyczkami albo sleep plugs.

Stopery do uszu na noc – opinie o produkcie zapewniającym nam spokojny sen

Istnieje wiele typów dousznych zatyczek do spania, lecz nie wszystkie gwarantują odpowiednią jakość snu, przyspieszając nie tylko zasypianie, ale i przeciwdziałając bezsenności. To, jakich zatyczek do uszu używamy, ma olbrzymie znaczenie, a dostępne na rynku modele zostały wykonane z różnych materiałów. Opinie o produkcie znajdziemy na forach dyskusyjnych i możemy kupić:

  • zatyczki z wosku, przeważnie jednorazowego użytku;
  • zatyczki piankowe, trudne do czyszczenia, prowadzące do reakcji alergicznych;
  • zatyczki z silikonu, też kłopotliwe do mycia;
  • zatyczki z tworzyw sztucznych, najtrwalsze, polecane przez ekspertów, które klienci oglądają najczęściej na stronach producentów.

Mimo że większość zatyczek do uszu może mieć zamontowany nawet filtr akustyczny, to prawdopodobnie nadal będziesz słyszeć tego rodzaju dźwięki, jak naprawdę głośne chrapanie, którego głośność może przekraczać 95 dB, lecz zazwyczaj zostanie ono odpowiednio wytłumione. Jednocześnie większość stoperów do uszu pozwala usłyszeć część otoczenia, zwłaszcza wszelkie alarmy dźwiękowe, takie jak dzwonek do drzwi, nadal słyszalne będą też dźwięki budzika.

Zatyczki do uszu do spania – jakie warto kupić i kiedy je używać?

Stosowanie zatyczek jest zalecane każdemu, komu przeszkadza nie tylko chrapanie, ale i inne równie niepokojące dźwięki za ściany czy z ulicy, w domu lub np. podczas pobytu w hotelu. Jeśli będziesz słyszeć tego rodzaju chrapanie, to musisz kupić stopery zapewniające maksymalne tłumienie tego, co możemy usłyszeć.

Takie znajdziemy na stronie https://sleepzone.ovh/ zrobione z elastomeru termoplastycznego, wielokrotnego użytku, a materiał ten dopasowuje się najdokładniej do kształtu twoich uszu i nie wywołuje reakcji alergicznych. Warto także kupować modele o wysokim poziomie redukcji szumów, określanym skrótem SNR, wynoszącym co najmniej 25 dB, które sprawdzają się także przy:

  • zaburzeniach snu i zasypiania;
  • stresie i innych stanach napięć nerwowych;
  • chronicznym zmęczeniu, psychicznym i fizycznym;
  • problemach z pracą serca i układu krążenia.

Zatyczki do uszu do spania na chrapanie – dodatkowe informacje o zalecanym sposobie użycia

Skoro przewodzenie dźwięku odbywa się przez kanał słuchowy i kości czaszki, to żaden dźwięk nie może zostać całkowicie zablokowany i mimo zatyczek w uszach będzie wciąż słychać dźwięki o najwyższym poziomie głośności, lecz mimo wszystko możemy to usłyszeć znacznie wytłumione. Jednakże w większości przypadków spełnią one swoje zadanie, pozwalając wyciszyć większość hałasów z otoczenia, które utrudniają spokojny sen i izolując nas od nich. Istotny jest dobór stoperów idealnie dopasowujących się do kanału słuchowego, a ich używanie ułatwia unikalna końcówka minigrip do wyciągania z uszu w dowolnym momencie.

Idealne dopasowanie pozwala jednocześnie uniknąć bolesnego nacisku na małżowinę uszną, zapobiega przekręcaniu, a wiele modeli posiada też kanał wentylacyjny zapewniający cyrkulację powietrza i przeciwdziałający zbieraniu się nadmiaru woskowiny. Za komfort stosowania zatyczek do uszu odpowiada też ich regularne mycie letnią wodą z mydłem, a utrzymanie w czystości ułatwia dostarczane w komplecie szczelne etui. Zamawiając je, musimy pamiętać, że ze względu na fakt, że są produktem higienicznym, nie podlegają zwrotowi po użyciu, zgodnie z art 38 ustawy o prawach konsumenta.

Fot.: materiał zewnętrzny Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*