Akcesoria do fajki wodnej

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Popalanie fajki wodnej może być niezwykle relaksujące, a niektórzy twierdzą nawet, że to zdrowsza alternatywa dla papierosów. Zakup takiej fajki to nie problem, w sklepie można ją dostać już za nieco ponad dwadzieścia złotych. Jednak, żeby korzystać z pełni jej potencjału  i nie męczyć się przy tym, potrzebnych jest kilka podstawowych akcesoriów, które ułatwią Ci użytkowanie fajki wodnej. Zobacz, co będzie Ci potrzebne na początku drogi z paleniem bongo.

Zapalniczka żarowa

Fajkę wodną trzeba długo rozgrzewać, więc potrzebujesz dobrej jakości zapalniczki, która utrzyma płomień przez dłuższy czas. Zwykła zapalniczka elektryczna lub krzesiwowa daje raczej delikatny płomień, który może zgasnąć od lekkiego podmuchu wiatru. Ich płomień także ucieka do góry, bez względu na to, jak ustawimy zapalniczkę, przez co możesz poparzyć sobie palce. Ponadto tradycyjne zapalniczki niezwykle szybko się nagrzewają, co uniemożliwia odpalenie jej po raz kolejny od razu. 

Zapalniczka żarowa daje bardzo mocny i stabilny płomień, który zmienia swój kierunek razem z położeniem zapalniczki. Dodatkowo, dzięki temu, że płomień ustawia się zawsze “do przodu”, części zapalniczki nie nagrzewają się i można odpalać ją wielokrotnie raz po razie. O ile do takich czynności, jak odpalanie papierosa lub kuchenki gazowej, zwykła zapalniczka w zupełności wystarczy, do ogrzewania fajki wodnej, warto zadbać o swój komfort oraz bezpieczeństwo i zainwestować w zapalniczkę żarową.

Waga elektroniczna 

Ten gadżet zdecydowanie przyda się, zwłaszcza początkującym palaczom. Wszelkie substancje, palone przez bongo dają zwiększony efekt. Dlatego należy bardzo uważać na to, ile ziół wsypujemy do fajki wodnej. Nawet minimalnie zbyt duża porcja mieszanki może okazać się za mocna i sprawić, że poczujesz się źle. Dzięki precyzyjnej wadze elektronicznej, możesz odmierzyć porcję ziołowej mieszanki do z dokładnością do setnych części grama.

Waga elektroniczna pomoże Ci dobrać taką dawkę substancji, żebyś nie zraził się do palenia przez złe samopoczucie. Wypalenie zbyt dużej porcji ziół może prowadzić do bólu i zawrotów głowy, senności, nudności, a nawet wymiotów. Po takich przeżyciach możesz pomyśleć, że palenie nie jest dla Ciebie, jednak to zwyczajnie kwestia przedawkowania substancji aktywnej. 

Banger do podgrzewania koncentratów

Jeśli palenie tytoniu czy innych ziół w bongo nie przemawia do Ciebie, może olejki, woski i koncentraty bardziej wpasują się w Twoje gusta. Jeśli chcesz spróbować podgrzewania płynnych substancji w fajce wodnej, będziesz potrzebować bangera. To akcesorium pozwoli Ci na palenie olejków w skuteczny i bezpieczny sposób. Dzięki bangerowi możesz przekształcić swoją fajkę wodną w sprzęt do palenia olejków, bez konieczności kupowania nowego bongo specjalnie do palenia dabów. Banger montuje się w fajce wodnej, jako dodatek, który pozwala wytworzyć przyjemny i łagodny do wdychania dym olejowy. 

Palenie fajki wodnej to przyjemny sposób na relaks po długim, stresującym dniu. Wiele osób korzysta z bongo, by wzmocnić działanie palonych substancji lub poprawić ich smak. Fajki wodne mogą służyć do palenia zarówno tytoniu, jak i mieszanek ziołowych, a także olejków i wosków, jeśli mamy do tego odpowiednie akcesoria. Zakup gadżetów do bonga sprawi, że będzie ono łatwiejsze i wygodniejsze w użytkowaniu, dlatego warto zainwestować kilka groszy, by gładko wejść w świat palenia fajki wodnej.

Fot. Peggy und Marco Lachmann-Anke/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*