Barack Obama podsumowuje 2020 rok i poleca m.in. „Gambit królowej”!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Były Prezydent Stanów Zjednoczonych opublikował listę swoich ulubionych książek, filmów, seriali i piosenek, które towarzyszyły mu w 2020 roku.

Literackie podsumowanie

Opublikowane podsumowanie kończącego się roku Barack Obama rozpoczął od ujawnienia najlepszych książek, jakie przeczytał w ciągu ostatnich 365 dni. Na liście pojawiło się łącznie 17 tytułów, pochodzących z rożnych gatunków, w tym biografie, literatura faktu, science-fiction i jedna z najbardziej popularnych w tym roku książek politycznych.

Ulubione filmy i seriale

Jak podkreślił w swoim tweecie 44. Prezydent Stanów Zjednoczonych w tym roku dużo czasu spędził wraz z rodziną w domu, dlatego chętnie sięgał po filmy i seriale. W zestawieniu pojawiły się najgłośniejsze produkcje, takie jak „Ma Rainey: Matka bluesa”, „Mank” czy „Nomadland”. Wśród seriali Barack Obama wyróżnił dokument o Michaelu Jordanie i Chicago Bulls „The Last Dance”, serial „Gambit królowej” czy „Devs”.

Muzyka 2020 roku

Barack Obama stworzył playlistę swoich ulubionych piosenek tego roku. W kolejce do odtwarzania można znaleźć utwory Beyonce, Boba Dylana, H.E.R czy Dua Lipy. Post z muzyką były Prezydent opatrzył komentarzem „Mam nadzieję, że znajdziecie jedną lub dwie nowe piosenki do posłuchania”. A Wy skorzystacie z jego rekomendacji?

Fot. Hannes Magerstaedt/Getty Images News/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*