„Czarna wdowa” zarobiła ponad 200 milionów dolarów w weekend otwarcia!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowy film Marvela jednocześnie pojawił się w kinach na całym świecie oraz na platformie Disney+. Takie połączenie przyniosło koncernom podwójne zyski.

Zgodnie z tym, czego można było się spodziewać najnowszy film z Uniwersum Marvela okazał się międzynarodowym hitem. Po raz pierwszy od lutego ubiegłego roku amerykański film zarobił w weekend otwarcia ponad 100 milionów dolarów. W porównaniu do poprzednich produkcji MCU „Czarna Wdowa” ma znacznie gorsze wyniki, niż jej poprzednicy, szczególnie w kwestii widocznego spadku przychodów między piątkiem, a sobotą. Taka sytuacja może jednak wynikać z faktu, że film został jednocześnie udostępniony na platformie Disney+. Użytkownicy mogli wykupić dostęp do produkcji za 30 dolarów, co jak wynika z udostępnionych danych okazało się dużym sukcesem.

Obiecujące wyniki

Choć sam film nie zbiera tak samych pozytywnych i entuzjastycznych recenzji, co wskazuje na słabnącą tendencję w filmach 4 fazy MCU, to przychody, które osiąga napawają nadzieją na stworzenie nowego systemu wprowadzania filmów na rynek. Połączenie premiery kinowej z dostępem na platformie VOD okazało się dobrym pomysłem, dzięki czemu film zarobił w kinach 158 milionów dolarów i dodatkowe 60 milionów z platformy streamingowej. Producenci z satysfakcją opublikowali dane z Disney+, ponieważ w przypadku dwóch poprzednich premier filmowych „Cruelli” i „Rayi i ostatniego smoka”, takich informacji nie podano do wiadomości publicznej.

Zdjęcie główne: Gareth Cattermole/Getty Images/Getty Images Entertainment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*