Właściwości kawy ziarnistej

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kawa jest jednym z popularniejszych napojów. Poza kofeiną ma ona wiele innych pozytywnych właściwości. Zobacz, co da ci kawa ziarnista. 

Zmniejsza ryzyko cukrzycy

Kawa ziarnista zmniejsza zachorowanie na cukrzycę o 7%, jak wykazały badania wykonane w 2009 roku. To bardzo dużo, ponieważ musisz wziąć pod uwagę fakt, że na tę chorobę choruje ponad 300 milionów ludzi na całym świecie. Nie możesz zapomnieć o profilaktyce w tej kwestii, ponieważ cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną, a co za tym idzie, może dotknąć każdego. Aby zmniejszyć ryzyko zachorowania, wystarczy filiżanka kawy dziennie.

Zmniejsza ryzyko depresji

Faktem ogólnie znanym jest to, że kawa poprawia nastrój. Poziom dopaminy oraz serotoniny to jest substancji odpowiedzialnych za dobre samopoczucie, wzrasta po wypiciu filiżanki kawy, co wynika z najnowszych badań. Jeśli zatem chcesz uniknąć złego samopoczucia, zwłaszcza w jesiennie i zimowe ponure dni, sięgaj częściej po mocne espresso.

Poprawa krążenie krwi

Naukowcy dowiedli, że kawa może poprawić twoje krążenie krwi. Ponadto ma pozytywny wpływ na pracę naczyń krwionośnych oraz serca. Picie kawy zwiększa przepływ krwi w naczyniach o prawie 30%. Dzięki temu ogólna kondycja twojego organizmu także ulegnie poprawie, ponieważ komórki będą lepiej dotlenione.

Chroni przed nowotworami

Kawa nie jest lekarstwem na nowotwory, jednak na pewno zmniejszy ryzyko zachorowania. Antyoksydanty oraz polifenole, które są zawarte w tym napoju, niwelują stany zapalne w organizmie. Dzięki temu chronią cię przed takimi zmianami nowotworowym jak: 

rak jelita grubego, piersi, wątroby czy prostaty.

Chroni przed promieniami UV

Przed wyjściem na plażę warto wypić małą czarną, jednak musisz pamiętać, że nie zastąpi ona kremu z filtrem. Substancje, które zawarte są w kawie, chronią twoją skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Polifenole zawarte w ziarnach kawy mają pozytywny wpływ na wygląd twojej cery, ponieważ niwelują one wypryski oraz poprawiają koloryt skóry.

Kawa, zaraz po wodzie, jest drugim najpopularniejszym napojem świata. Pije się ją do śniadania, po obiedzie, ale także późnym popołudniem. Tak naprawdę nie ma złej pory na kawę. Ponadto odgrywa ona ważną funkcję towarzyską, łagodzi stres oraz wprawia w dobry nastrój. Jeśli chcesz zaopatrzyć się w dobrą kawę, zajrzyj na stronę https://mkcafe.pl/.

Fot.: Jessica Lewis/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*