Urlop z przyjaciółmi – destynacje w Polsce i Europie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Sezon urlopowy  zbliża się wielkimi krokami –  warto z wyprzedzeniem zaplanować wyjazd z przyjaciółmi, aby cieszyć się udanymi wakacjami. Przeczytaj, jakie destynacje urlopowe w kraju i na terenie Europy są szczególnie polecane. 

A może nad polskie morze?

Wyjazd nad polskie wybrzeże to znakomity pomysł na udany urlop. Szczególnie warto zobaczyć Bałtyk wiosną i późnym latem, kiedy jest znacznie mniej turystów niż w środku sezonu. Wyjazd do kurortu lub niewielkiej nadmorskiej miejscowości pozwoli Ci spędzić czas aktywnie i cieszyć się urokami natury. Warto wybrać się z przyjaciółmi na długie spacery po plaży oraz na wycieczki rowerowe, aby powdychać czyste powietrze przesycone składnikami wody morskiej, takimi jak jod, brom, wapń czy magnez. Terapia jodem nie tylko łagodzi alergie i schorzenia astmatyczne, ale również wpływa pozytywnie na pracę układu nerwowego i pomaga budować odporność. W nadmorskich miejscowościach, takich jak Krynica Morska hotele są położone niemal nad samym morzem, dzięki czemu możecie w każdej chwili wybrać się na spacer na plażę i cieszyć się pięknymi widokami z apartamentu.

Rejs po greckich wodach 

Wakacje na jachcie to świetny sposób na relaks i poznanie nowych miejsc. Możesz razem z przyjaciółmi wynająć w pełni wyposażony jacht u profesjonalnej firmy, takiej jak https://octopuscharter.pl/, która zapewnia wsparcie doświadczonego instruktora, ubezpieczenie na czas rejsu oraz bezpieczną żeglugę. Przy wyborze destynacji żeglugi warto kierować się trwającym sezonem, pogodą i oczywiście korzystną ceną. Decydując się po raz pierwszy na czarter jachtu, dobrze jest wybrać kierunek rejsu przeznaczony dla początkujących skipperów. Trasy żeglugi mogą różnić się od siebie długością trwania i planem zwiedzania, co również wpływa na ich cenę. Ze względu na walory krajobrazowe i turystyczne szczególnie polecany jest rejs po greckich wodach. Rekreacyjna żegluga po greckich akwenach to doskonały pomysł na wypoczynek w otoczeniu pięknych plaż, historycznych zabytków i zapierających dech krajobrazów. Spędzenie urlopu na jachcie, pod całodobową opieką i ze wsparciem profesjonalnego zespołu, pozwoli Twojej ekipie na wypoczynek w ekskluzywnych warunkach. Jeśli dopiero planujecie zdobyć pierwsze doświadczenia żeglarskie, to warto zacząć od Zatoki Sarońskiej, której ukształtowanie terenu chroni przed mocnym wiatrem i tworzeniem się wysokich fal.

Slow life w Holandii 

Holandia to świetny kierunek zarówno dla osób poszukujących ciekawych imprez, jak i miłośników natury oraz slow life. Warto zobaczyć stolicę, a także piękne wybrzeże i kwitnące wiosną pola tulipanowe. Jeśli chcesz z przyjaciółmi zaoszczędzić na transporcie, postawcie na komfortowe i bezpieczne przejazdy busem do Holandii. InterBus oferuje zniżki dla wyjazdów grupowych, dlatego warto zebrać dobre towarzystwo i z wyprzedzeniem zarezerwować miejsca na stronie: https://interbus-net.pl/busy-do-holandii-poznan/.

Fot.: Helena Lopes/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*