Dżungla w mieszkaniu? Sprawdź, jak urządzić wnętrze w stylu urban jungle!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Styl jungle style jest obecnie bardzo modny i promowany przez celebrytów. Charakteryzuje się oryginalnymi i kolorowymi motywami, które sprawią, że nasze mieszkanie stanie się niezwykle przytulne. Poznaj kilka elementów, dzięki którym stworzysz we wnętrzu swojego mieszkania prawdziwą dżunglę! 

Kwiaty egzotyczne

Najprostszym sposobem na przeniesienie się do rajskich zakątków naszej planety są kwiaty, które można umieścić w bambusowych lub ceramicznych donicach. Rozłożysta palma, eleganckie fikusy czy smocze kwiaty, pięknie prezentują się w każdym wnętrzu. Kwiaty to podstawa w stylu jungle style.

Naturalne ozdoby

Las i dżungla, czy to amazońska, czy brazylijska, łączy w sobie wiele naturalnych elementów, które można wpleść do wnętrza naszego mieszkania. W pomieszczeniach w stylu jungle style wspaniale będą komponowały się ceramiczne, naturalne naczynia z ozdobnymi kamieniami oraz ciosanymi z drewna figurkami. Do tego rytualna maska na ścianie wykonana np. z drzewa sandałowego, a także pędy bambusa wsadzone do wysokiego wazonu i salon nabierze całkiem innego charakteru, a my poczujemy się w nim niczym w salonie SPA. 

Kolorowe poduszki

Jeśli nie chcemy wprowadzać dużych zmian, wystarczą jedynie poduszki dekoracyjne umieszczone na sofie lub łóżku. Dzięki nim nasze mieszkanie nabierze całkiem nowego charakteru. Poduszki w stylu jungle style powinny mieć motyw kolorowych, rajskich ptaków, np. flamingów oraz liści palmowych. Idealnym rozwiązaniem będą również narzuty w podobnym kolorze. By nasze wnętrze było bardziej kolorowe, można również zastosować poduszki z bardzo egzotycznymi motywami i złotymi elementami. Dzięki nim szybko przeniesiemy się do rajskiej jungli. 

Kolor ścian

W tym stylu nie bójmy się żywych kolorów ścian, a także fototapet, które będą przedstawiały piękne palmowe liście, flamingi, czy urocze makaki siedzące na drzewie. Im więcej kolorów i zieleni na ścianie, tym lepiej, zwłaszcza jeśli inne elementy wystroju są stonowane. Można również postawić na jednolite ściany w kolorze żółtym lub zielonym i skupić się bardziej na dodatkach. W stylu jungle style ściany nie muszą być bardzo jaskrawe. Bardziej przytłumiona zieleń lub fototapeta ze wzorem, który będzie miał kilka mocnych elementów kolorystycznych, również sprawdzi się w takim wnętrzu. Trzeba zachować umiar – jeśli jedna ściana zostanie pokryta fototapetą, to druga niech zostanie gładka. 

Jakie kolory i elementy dopełnią jungle style w salonie?

Idealnie sprawdzą się naturalne elementy drewniane, np. drewniane ramki na zdjęcia, czy misy na owoce. W stylu jungle style świetnie wyglądają też elementy pozłacane, w tym lusterka, czy oryginalne elementy metalowe mebli. W tym wypadku można również pójść w stronę eleganckiego stylu jungle style, w którym królować będzie stonowana, butelkowa zieleń, wzory kwiatowe o pastelowych odcieniach oraz szare elementy. Co ciekawe styl jungle style wspaniale komponuje się z elementami o geometrycznych wzorach i monochromatycznych barwach. Taki kontrast idealnie się sprawdza, zwłaszcza w salonie.

Fot. Luiz Cent/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*