Gadżety idealne dla fanów wina

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Degustacja wina nie kończy się na samym spożywaniu – to cały proces, w którym liczy się także sposób przechowywania butelek czy serwowania. Do wyboru jest wiele gadżetów, które na pewno spodobają się każdemu koneserowi tego trunku.

Elegancka karafka

Nie bez powodu mówi się o tym, że w pierwszej kolejności jemy oczami. Podobnie jest z winem. Odpowiednie serwowanie może sprawić, że cały proces degustacji będzie znacznie przyjemniejszy. Właśnie dlatego jednym z najbardziej pożądanych gadżetów dla miłośnika wina jest karafka. Dzięki niej wino nie tylko będzie lepiej się prezentować, ale też zostanie odpowiednio napowietrzone, co przełoży się na jego smak. Producenci prześcigają się w pomysłach, oferując coraz bardziej designerskie propozycje, dlatego z łatwością można wybrać coś, co przypadnie do gustu miłośnikowi wina – od tradycyjnych karafek aż po te niezwykle designerskie.

Żelowy cooler

Na przyjemność spożywania wina wpływ ma nie tylko odpowiednie napowietrzenie, ale także temperatura. Doskonale wiedzą o tym przede wszystkim prawdziwi koneserzy. Zadbanie o to, by wino było odpowiednio chłodne, jest jednak trudne w cieplejsze dni. I właśnie tutaj przydaje się żelowy cooler. Cena takiego gadżetu jest na tyle zróżnicowana, że sprawdzi się on jako prezent niezależnie od budżetu. Ten przedmiot, choć prosty, jest też bardzo potrzebny, dlatego na pewno spodoba się każdemu winomanowi. Podobnie jak w przypadku karafek, do wyboru są zarówno coolery o bardzo tradycyjnym wyglądzie, jak i te zaprojektowane z myślą o wysokiej estetyce.

Coravin

Są takie rzeczy, które dla pasjonatów konkretnego tematu stanowią spełnienie największych marzeń. Taką rzeczą w świecie win jest Coravin. Pojawił się w ubiegłym wieku i już wtedy wprowadził prawdziwą rewolucję w degustacji wina. Umożliwia bowiem napełnienie kieliszka bez otwierania butelki, co sprawia, że nie trzeba obawiać się o utlenienie jej zawartości. Z pewnością docenią go więc ci fani wina, którzy w swojej kolekcji mają naprawdę cenne trunki.

Na taki wydatek nie każdy miłośnik może sobie jednak pozwolić. To sprawia, że Coravin tym bardziej może okazać się strzałem w dziesiątkę. Wprawdzie jego cena znacznie przekracza prezentowy budżet, można jednak pomyśleć o zorganizowaniu łączonego podarunku ze wszystkimi pozostałymi gośćmi. Jedno jest bowiem pewne – takiego upominku żaden miłośnik wina nigdy nie zapomni!

Zatyczka do wina

A skoro już mowa o zapobieganiu utlenianiu się wina, warto pomyśleć także o bardziej budżetowym prezencie, jakim jest zatyczka. Dla prawdziwego konesera wina pozostawienie otwartej butelki czy zamknięcie jej podziurawionym od korkociągu korkiem będzie prawdziwą zbrodnią. Właśnie dlatego warto podarować mu elegancką zatyczkę do jego ulubionych trunków. To prosty prezent, ale niezwykle praktyczny. Dostępny jest w tak wielu różnych wersjach i stylach, że może stać się prawdziwą ozdobą niejednej butelki.

Degustacja wina

Prawdziwy miłośnik wina nigdy nie ma dość nowych informacji o swoim ulubionym alkoholu czy próbowania kolejnych propozycji dostępnych na rynku. Sprawdzonym prezentem może być więc degustacja wina. To nie tylko okazja do spróbowania ciekawych bukietów smakowych, ale i dowiedzenia się czegoś więcej o procesie fermentacji wina, szczepach winogron czy rozpoznawania poszczególnych nut smakowych.

Stojak na wino

Każdy prawdziwy miłośnik wina stale poszerza swoją kolekcję. Kolejne zdobycze traktuje niemal jak trofea i chętnie się nimi chwali czy nawet podziwia je w samotności. Tutaj dobrze sprawdzi się więc stojak na wino, który pozwoli wyeksponować rosnący zbiór. Przy zakupie koniecznie trzeba jednak pamiętać, aby wybrać taki, który będzie komponował się z wystrojem całego pomieszczenia.


https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2703779606519858&id=1471285016435996

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*