Gwiazdy Snapchata. Kto podbija platformę?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Przepis na sukces na Snapchacie: ciekawy pomysł na siebie, dobre zdjęcia, chwytliwy temat. Skąd się wziął fenomen platformy i dla kogo jest przeznaczona? Odpowiadamy!

Snapchat to aplikacja z 10-letnim stażem. W pierwszych latach zdobyła dużą popularność. Pierwsze kroki stawiały tam Maffashion czy Jessica Mercedes. Następnie cała aktywność przeniosła się na Instagram. Od kilku lat Snapchat znów wrócił do łask i podbił serca młodych użytkowników. Szacuje się, że z apki korzystają głównie osoby pomiędzy 13 a 21 rokiem życia. Kogo tam obserwują? Kto robi karierę na Snapchacie?

Snapchat – jak to działa?

Skąd moda i fenomen popularności przesyłania snapów? Tego do końca nie wiadomo. Być może wynika to z wrażenia indywidualnego podejścia do użytkownika i większej anonimowości. Snapchat, w odróżnieniu od innych platform, pozwala przesyłać snapy tylko na chwilę. Przesłane przez nas zdjęcie lub filmik adresat może oglądać tylko przez maksymalnie 10 sekund od momentu otrzymania. Następnie plik zostaje skasowany i znika. Nigdy nie mamy jednak pewności, czy plik nie został zapisany bezpośrednio w telefonie odbiorcy.

Kto i po co korzysta ze Snapchata?

W dzisiejszych czasach ze Snapchata korzysta bardzo wiele osób. Jest to portal komunikacji nie tylko pomiędzy nastolatkami, ale również źródło aktywności celebrytów czy firm reklamujących swoje usługi i produkty. Najpopularniejszą formą przesyłanych na Snapchacie zdjęć są oczywiście selfie. Nierzadko są to zdjęcia wzbogacone o nakładki: np. uszy i nosy zwierząt, kolorowe tła, beauty lub imitujące makijaż. Na drugim miejscu pod względem popularności przesyłanych na snapa zdjęć plasują się fotografie jedzenia. Moda na uwiecznianie posiłków panuje zresztą także na Instagramie. Snapchat jest także aplikacją wykorzystywaną do sextingu, czyli wysyłania sobie erotycznych wiadomości, w tym zdjęć. Mimo pozornego złudzenia bezpieczeństwa danych musimy pamiętać, że wysyłanie nagich zdjęć przez Snapchat może się źle skończyć. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby użytkownik zapisał dane na swoim urządzeniu i przesłał je dalej lub upublicznił.

Fenomen Snapchata

Snapchat jest aplikacją banalnie prostą w użyciu. Najpewniej to jeden z argumentów, który sprawił, że Snapchata używa blisko 200 mln ludzi na świecie. Każdego dnia generują oni ponad 3 mld snapów, spędzając średnio godzinę dziennie na korzystaniu z apki.

Twórcy Snapchata chcieli osiągnąć dwa cele: stworzyć narzędzie, dzięki któremu bezpiecznie i bez śladu będzie można się komunikować, oraz narzędzie proste w użyciu. Prostota funkcji i mechanizmu działania miały sprawić, że z aplikacji chętnie będą korzystać także osoby starsze. Wówczas Snapchat stałby się rodzinnym narzędziem komunikacji także dla seniorów.

Najpopularniejsi użytkownicy Snapchata

Jak wygląda top 5 światowych użytkowników Snapchata? Miejsce pierwsze @KINGBACH, pozycja druga @LOGANPAUL, miejsce trzecie @WTFRANKIE, czwarte – @AMANDACERNY i na piątym @CYRENEQ. Czym wyróżniają się ci użytkownicy i dlaczego zdobyli popularność?

Mamy tutaj aktorów, komików, influencerów, ale również specjalistów od social media i marketingu internetowego. Aby osiągnąć sukces na Snapchacie, trzeba mieć pomysł, dowcip i to coś, co przyciąga odbiorców.

Kto jeszcze osiąga sukces na Snapchacie? Znani i lubiani. Nie jest tajemnicą, że to właśnie konta celebrytów są tymi, które lubimy śledzić. Snapchat jest mniej oficjalną platformą komunikacji z użytkownikami niż Facebook czy Instagram. Mamy tu okazję poznać naszych idoli z nieco innej, bardziej spontanicznej strony. Albo ulec złudzeniu, że tak właśnie jest.

Zdjęcie główne: Thought Catalog/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*