„Ikony popkultury. Jak świat wyglądałby bez nich?” – weź udział w webinarze

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co kryje się za sukcesem gwiazd, które stały się symbolami? Co łączy Marylin Monroe, Michaela Jacksona, Harry’ego Pottera, czy Spider-Mana? Tego będzie można dowiedzieć się w ramach spotkania „Ikony popkultury. Jak świat wyglądałby bez nich?”.

Webinar to znakomita okazja dla osób, które z zapartym tchem śledzą różne zjawiska z zakresu kultury popularnej. Spotkanie poświęcone będzie osobom i postaciom, bez których trudno wyobrazić sobie współczesną rzeczywistość. To nie tylko największe gwiazdy filmu, sportu, czy muzyki, ale również wykreowani bohaterowie bajek, komiksów, czy książek uwielbianych na całym świecie.

IC Tubes – “The Ultimate Pop Culture Evolution” By Jeff Victor

Jaki jest ich wpływ na kształt kultury oraz społeczeństwa, jak zostaje się ikoną – czy to zasługa wrodzonego talentu, wyglądu, a może kwestia osobowości? Kto z obecnych gwiazd może zapisać się na dłużej w świadomości odbiorców i przejść do historii? Gośćmi spotkania będą prof. dr hab. Wiesław Godzic – jeden z najbardziej znanych medioznawców i filmoznawców w kraju, wykładowca w Katedrze Kulturoznawstwa Uniwersytetu SWPS oraz twórczyni bloga o popkulturze „Pożałowana Wanda”. Webinar poprowadzi Małgorzata Zmaczyńska.

Rozmowa odbędzie się w ramach cyklu Strefy Kultur Uniwersytetu SWPS. Transmisja odbędzie się 2 grudnia o godz. 18.00 na kanale YouTube organizatora.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*