Jakie pomidory są najprostsze w uprawie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Z nostalgią wspominasz smak pomidorów prosto z krzaka, którymi raczyłeś się w dzieciństwie? Kupne pomidory nie spełniają Twoich oczekiwań? Być może nadszedł czas, żeby spróbować samodzielnej uprawy pomidorów. Dowiedz się, które odmiany są łatwe w uprawie i mogą z powodzeniem być uprawiane przez amatorów.

Pomidory łatwe w uprawie, czyli jakie?

Łatwe w uprawie pomidory to takie, które obradzają owocami w niemal każdych warunkach i nie wymagają zapewniania im konkretnej wilgotności, nasłonecznienia, temperatury czy warunków glebowych. Powinny być też odporne na choroby i radzić sobie w trudnych warunkach środowiskowych. Właśnie takie odmiany najłatwiej jest uprawiać osobom, które nie dysponują profesjonalną infrastrukturą, a chcą jedynie na własny użytek wyhodować kilka krzaków pysznych pomidorów.

Pomidory gruntowe – odmiany łatwe w uprawie

Łatwe w uprawie pomidory gruntowe pozwolą Ci cieszyć się pysznymi i zdrowymi owocami, które możesz wykorzystać w różnych zastosowaniach kulinarnych? Szczególnie przedstawione poniżej odmiany nie wymagają intensywnego zaangażowania.

Jakie pomidory gruntowe nie wymagają szczególnej opieki i mogą być owocnie uprawiane przez amatorów?

Polecamy przede wszystkim sadzonki pomidorów szczepionych. Szczepienie polega na połączeniu rośliny z podkładką, czyli systemem korzeniowym i pędem innej odmiany. Dzięki temu pomidory rozbudowują silniejsze systemy korzeniowe, przez co łatwiej absorbują substancje odżywcze. W efekcie znacznie lepiej radzą sobie w trudnych warunkach i są bardziej odporne na choroby i szkodniki. W związku z tym ich uprawa staje się mniej wymagająca.

Polecane odmiany to m.in.: Inspired, Bellandine, Cupidissimo, Gourmansun, Honeymoon, Kakao.

Pomidory koktajlowe łatwe w uprawie

Pomidorki koktajlowe są uwielbiane, ponieważ ich zastosowanie kulinarne jest naprawdę niezwykle szerokie. Doskonale smakują w sałatkach, jako dodatek do dań makaronowych, jako przekąska czy składnik wielu różnego rodzaju gulaszów i innych dań. Ich pielęgnacja uchodzi za niezwykle łatwą – można uprawiać je zarówno na rabatach, jak w doniczkach. Wystarczy wybrać im dobrze nasłonecznione miejsce oraz żyzne i przepuszczalne podłoże o pH przekraczającym 6.

Najpopularniejsze odmiany pomidorów koktajlowych to m.in. Nicoleta, Tudor, Chick, Red Heart.

Pomidory malinowe – czy są łatwe w uprawie?

Pomidory malinowe są bardzo lubiane ze względu na swoją mięsistość. Mają zwarty i twardy miąższ, dlatego świetnie nadają się zarówno na przetwory, jak i na kanapki czy do jedzenia w inny sposób. Jedną z najbardziej lubianych odmian są pomidory bawole serca. Jednak pomidory malinowe są droższe od zwyczajnych pomidorów, a ponadto źle znoszą transport i przechowywanie. Dlatego wiele osób myśli o ich samodzielnej uprawie

Nie należy ona jednak do najłatwiejszych – pomidory bawole serca i inne odmiany pomidorów malinowych wymagają bowiem dużej ilości światła, a także wysokiej temperatury. Najlepiej rozwijają się w glebie przepuszczalnej, próchnicznej i lekko wilgotnej, a ponadto dobrze spulchnionej i napowietrzonej. Niemniej jednak, jeśli ktoś posiada odpowiednie warunki w swoim ogrodzie, warto pokusić się o próbę ich uprawy.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*