Jakie wyposażenie jest niezbędne w gabinecie fryzjerskim?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Aby salon fryzjerski spełniał wszystkie oczekiwania swoich klientów, musi przede wszystkim być dobrze wyposażony. W jakie meble, sprzęty fryzjerskie oraz akcesoria warto więc zainwestować w swoim salonie? Przedstawiamy najważniejsze elementy wyposażenia salonów fryzjerskich. 

Meble w salonie fryzjerskim

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia salonu fryzjerskiego są oczywiście meble. Jednak jakie meble najlepiej sprawdzą się w Twoim salonie? 

Jeśli chodzi o meble w salonie fryzjerskim, to muszą być one przede wszystkim funkcjonalne oraz estetyczne. Podstawę stanowi obrotowy fotel fryzjerski z możliwością regulacji wysokości. Fotel ten powinien być masywny i wygodny – zarówno dla klienta, jak i dla samego fryzjera, dzięki czemu wykonywanie zabiegów na włosy będzie przyjemne dla obu stron. Oprócz foteli warto zainwestować także w małe stoliczki, które między innymi umożliwią wygodne picie kawy lub herbaty podczas wizyty w salonie. W każdym salonie powinny znaleźć się także szafki i półki, na których będzie można ustawiać narzędzia, akcesoria oraz kosmetyki.

Sprzęty fryzjerskie

Salony fryzjerskie muszą być oczywiście wyposażone w odpowiedni sprzęty. Jakie?

Absolutną podstawą są tutaj myjki fryzjerskie. Przy tego typu myjkach fryzjer może umyć głowę klientów oraz wykonać różne zabiegi pielęgnacyjne, na przykład maski na włosy. Stanowisko do mycia składa się z wygodnego fotela ze specjalnym oparciem oraz niewielkiej umywalki.

Oprócz tego należy zadbać także o inne sprzęty do pielęgnacji i stylizacji włosów. Zalicza się do nich wszelkiego rodzaju suszarki do włosów, prostownice, lokówki, a także klasyczne przybory fryzjerskie oraz różne rodzaje nożyczek. W salonie koniecznie muszą znaleźć się też różnego rodzaju szczotki i grzebienie do włosów,  a także spinki umożliwiające precyzyjne obcięcie włosów. Ponadto należy zadbać o wszelkie akcesoria potrzebne do wykonania profesjonalnej koloryzacji włosów.  Nie może również zabraknąć gumek do włosów, wsuwek oraz innych akcesoriów potrzebnych do wykonania upięcia. 

Ostatnim elementem wyposażenia są wszystkie akcesoria pozwalające na zachowanie czystości w salonie oraz zapewniające komfort klientowi. Zalicza się do nich jednorazowe ręczniki oraz peleryny fryzjerskie, a także akcesoria do dezynfekcji sprzętów fryzjerskich. 

Jeżeli szukasz wyposażenia dla swojego salonu fryzjerskiego, z pewnością spodoba Ci się internetowa hurtownia i sklep fryzjerski

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro studio

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*