Kino domowe w domu – przydatne urządzenia

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Odpowiednio zaplanowane i zbudowane kino domowe zapewni niezliczone godziny rozrywki z rodziną i przyjaciółmi we własnym domu. Jeśli planujesz urządzenie takiego miejsca we własnym domu, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na kilka urządzeń.

TV

Bez odpowiedniego obrazu przegapisz wiele akcji. Jeśli wybierasz się na pełne wrażenia kinowe z dużym ekranem projektor, np. z tych, które oferowane są na stronie https://avpoint.pl/, jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli nie masz miejsca, aby poświęcić się projektorowi i ekranowi, następną najlepszą opcją jest telewizor HD. Bez wątpienia każdy zakupiony projektor lub telewizor powinien mieć rozdzielczość 1080p. Najlepiej jeśli częstotliwość odświeżania ekranu będzie stała na poziomie 120 Hz, aby móc oglądać szybką akcję. Jeśli szukasz funkcji 3D, wiele projektorów i w pełni funkcjonalnych telewizorów ją ma.

fot. Max Vakhtbovych/Pexels

Dźwięk

Obraz to tylko połowa równania dla kompletnego systemu kina domowego. Dźwięk stanowi 50% doświadczenia kina domowego, ale wielu ludzi zwraca uwagę na jego znaczenie. Jeśli rzetelnie budujesz kino domowe, potrzebujesz co najmniej dźwięku przestrzennego 5.1. Oznacza to, że potrzebne 3 głośniki przednie (lewy, środkowy, prawy), 2 głośniki surround (lewy tylny, prawy tylny) i 1 subwoofer. Innym popularnym formatem dźwięku przestrzennego jest 7.1, który ma dodatkowe głośniki surround. Większość dźwięku nadal pochodzi z przednich głośników, więc jeśli zamierzasz wydać pieniądze na głośniki, upewnij się, że pierwszeństwo mają przednie 3 kanały.

Odbiornik

Masz swój obraz, masz głośniki, ale potrzebujesz odbiornika, aby wszystko przetworzyć i wzmocnić dźwięk. Zasadniczo odbiornik organizuje sygnały wideo i audio dla Twojego kina domowego. Nawet jeśli masz odbiornik, może on nie być kompatybilny z nowszym sprzętem. Twój odbiornik może nie mieć wejść HDMI. Może nie obsługiwać najnowszych kodeków dźwięku przestrzennego. Jeśli szukasz takiej funkcji, może nie obsługiwać sygnału 3D. Odbiorniki można teraz podłączyć do sieci, więc możesz na przykład przesyłać strumieniowo muzykę z komputera lub Pandory. Twój amplituner może po prostu nie mieć wystarczającej mocy, aby wzmocnić dźwięk w głośnikach. Odbiornik to kluczowy element każdego kina domowego.

Pilot

Masz cały sprzęt kina domowego, teraz nadszedł czas, aby go kontrolować. Problem w tym, że masz do czynienia z czterema lub pięcioma różnymi pilotami, po jednym do każdego posiadanego urządzenia. Dzięki programowalnym pilotom możesz sterować wszystkim za pomocą jednego pilota i zautomatyzować prawie każdą funkcję kina domowego.

Naciskając przycisk, pilot wysyła kody włączające telewizor/projektor, odbiornik, dekoder telewizji kablowej/satelitarnej, a następnie wysyła kody do odpowiednich wejść. Na koniec pilot dostosowuje przyciski, aby sterować wszystkim, czego potrzebujesz, aby zmienić kanał, głośność, ustawienia, DVR i wszystko inne. Powiedzmy, że skończyłeś oglądać telewizję, ale teraz chcesz obejrzeć film. Po naciśnięciu przycisku pilot wyłącza dekoder telewizji kablowej/satelitarnej, włącza odtwarzacz Blu-ray, włącza wejście odbiornika i ustawia sterowanie filmem. Kiedy skończysz, naciśnij przycisk „Wyłącz” i wszystko się wyłączy. Niektóre modele umożliwiają nawet sterowanie oświetleniem w zestawie kina domowego. Programowalny pilot eliminuje frustrację i upraszcza wszystko, dzięki czemu możesz skoncentrować się na korzystaniu z kina domowego, a nie na kontrolowaniu go!

Fot. Jonas Leupe/Unsplash

Ochrona przeciwprzepięciowa

Ochronniki przeciwprzepięciowe to stosunkowo niedrogi sposób na ochronę systemu kina domowego. Ponadto masz dodatkową zaletę w postaci jednego miejsca do podłączenia całej elektroniki. Aby uzyskać jeszcze lepszą ochronę, rozważ użycie kondycjonera sieciowego. Te kondycjonery sieciowe poprawiają jakość poziomu napięcia dla Twoich urządzeń. Niespójne poziomy napięcia mogą wyzwalać tryby ochrony elektroniki, co oznacza, że ​​system nie będzie działał. Kondycjonery mocy są droższe w porównaniu z zabezpieczeniami przeciwprzepięciowymi, ale oferują wyższy poziom ochrony.

Fot. Cottonbro/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*