Popularne piosenki, bez których nie wyobrażamy sobie świąt!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób nie wyobraża sobie świąt bez dopowiedniej oprawy muzycznej. Chociaż wciąż pojawia się coraz więcej różnych świątecznych piosenek, to są wśród nich takie, które na dobre zawładnęły naszym sercem i chętnie wracamy do nich co roku w ten wyjątkowy, grudniowy czas. Czego nie może zabraknąć na świątecznej playliście? Podpowiadamy!

Mariah Carey – „All i want for Christmas is you”

To bez wątpienia jeden z najbardziej znanych świątecznych hitów. Płyta „Merry Christmas” z tym utworem została wydana w 1994 roku i sprzedała się w 15 milionach egzemplarzy. Piosenka amerykańskiej diwy od lat bije rekordy popularności, a kwoty, które artystka zarabia na tantiemach przyprawiają o zawrót głowy. Szacuje się, że od momentu premiery utworu piosenkarka wzbogaciła się na nim o ok. 60 milionów dolarów.

Wham – ”Last Christmas”

Piosenka brytyjskiego duetu ujrzała światło dzienne w 1984 roku i od tamtej pory co roku w okresie świąt jest jedną z najchętniej emitowanych piosenek w rozgłośniach radiowych w różnych zakątkach świata. Za tekst oraz warstwę muzyczną odpowiadał George Michael. Teledysk do utworu powstał w w urokliwej szwajcarskiej miejscowości Saas-Fee. Obecnie na YouTube ma ponad 580 milionów wyświetleń.

Czerwone Gitary – „Dzień jeden w roku”

Na świątecznej playliście nie powinno zabraknąć również polskich akcentów. Utwór „Dzień jeden w roku” ukazał się w 1976 roku na albumie o tej samej nazwie i do dziś jest jedną z najchętniej słuchanych polskich świątecznych piosenek. Tekst do utworu napisał Krzysztof Dzikowski, natomiast za muzykę odpowiedzialny był Seweryn Krajewski.

Fot. Terence Patrick/CBS/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*