Eurowizja Junior 2020 — znamy reprezentantkę Polski!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

W finale programu „Szansa na sukces” wybrano reprezentantkę Polski w dziecięcej edycji konkursu Eurowizji. Tegoroczny koncert, już drugi rok z rzędu, odbędzie się w Polsce.

Kto będzie reprezentował nasz kraj?

Do finału kwalifikowali się uczestnicy, którzy wygrali swój odcinek eliminacyjny. Ta sztuka udała się Lenie Marzec, Alicji Tracz oraz Agacie Serwin. O zwycięzcy decydowały oceny jurorów oraz głosowanie SMS-owe widzów. Ostatecznie reprezentantką Polski na tegorocznym koncercie Eurowizji została Alicja Tracz, która w finale zaśpiewała utwór „I’ll be standing”.

Kim jest Alicja Tracz?

Zwyciężczyni „Szansy na sukces” ma 10 lat i pochodzi z okolic Janowa Lubelskiego. Opisując siebie podczas programu mówiła, że „lubi tańczyć i rysować”. Na swoim koncie ma liczne występy na europejskich scenach oraz kilka nagród na międzynarodowych konkursach wokalnych. W programie zaśpiewała takie piosenki jak „Kolorowy wiatr” z filmu „Pocahontas” i hit z animacji „Kraina Lodu” — „Mam tę moc”.

Konkurs Eurowizji Junior 2020 odbędzie się 29 listopada w Warszawie. Tegorocznym hasłem koncertu jest „Move the World” — „Porusz świat”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*