Miasto bez ulic i samochodów? Sprawdź, czym jest niezwykły projekt The Line

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mohammed bin Salman, książę koronny oraz następca tronu Arabii Saudyjskiej zapowiada powstanie ekologicznego miasta bez samochodów, ulic oraz wolnego od zanieczyszczeń powietrza.

Wyobraź sobie, że mieszkasz w mieście, w którym nie ma samochodów i ulic, wszystkie niezbędne ci usługi masz zaledwie kilka minut od domu, a wychodząc na spacer możesz cieszyć się bliskością natury i oddychać świeżym powietrzem. Brzmi jak marzenie, które już wkrótce stanie się rzeczywistością. Projekt The Line będzie prawdziwą rewolucją w życiu miejskim i doskonałym przykładem harmonii między naturą a działalnością człowieka. Ma być także odpowiedzią na wyzwania, z jakimi musimy się zmierzyć współcześnie, takie jak zanieszczyszenie powietrza, gęstość zaludnienia, czy ruch drogowy.

Neom – What is THE LINE

Jak będzie wyglądało życie w ekologicznym mieście?

Na obszarze 170 km nie zobaczymy samochodów i dróg. Miasto stawia na inwestycje miejskie zasilane w 100% czystą energią. Wszystkie niezbędne do życia usługi, jak szkoły, ośrodki medyczne i obiekty rekreacyjne itp. będą w zasięgu kilku minut, aby bez problemu można było dostać się do nich pieszo. Większe odległości, np. z jednego końca miasta do drugiego mieszkańcy pokonają z wykorzystaniem autonomicznych rozwiązań mobilnych w czasie nie dłuższym niż 20 minut. Dzięki temu zaoszczędzone minuty będą mogli przeznaczyć na zadbanie o swoje zdrowie i samopoczucie. Wielofunkcyjne osiedla The Line mają się opierać na sztucznej inteligencji. W sumie miasto będzie liczyć ok. milion mieszkańców. Realizacja inwestycji rozpocznie się w pierwszym kwartale 2021 roku.

Fot. StockSnap/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*