Najciekawsze pomysły na imprezy tematyczne

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Chcesz urządzić imprezę, którą wszyscy zapamiętają? Alternatywą dla zwykłej imprezy może być ta z motywem przewodnim. Zobacz, jakie są najciekawsze pomysły na imprezy tematyczne.

Organizacja imprezy tematycznej wiąże się nie tylko z nietypowym przystrojeniem lokalu, przygotowaniem przekąsek utrzymanych w konwencji, czy stworzeniem playlisty nawiązującej do wybranego stylu. To także sposób, by zaangażować gości w przygotowania do imprezy i zapewnić im dodatkową zabawę. Każdy z nich będzie miał okazję stworzyć niesamowity strój imprezowy i świetnie się przy tym bawić. Nie każda impreza tematyczna ma jednak tak duży potencjał. Wiele zależy od wyboru motywu przewodniego. A jakie są najciekawsze pomysły na imprezy tematyczne?

 

Świat bajek

Z sentymentem myślimy o czasach dzieciństwa, ulubionych bajkach albo o kolorowych postaciach znanych z kinowego ekranu czy telewizyjnych kreskówek. Impreza z takim motywem przewodnim z pewnością przypadnie do gustu gościom. Może niektórzy z nich dopiero teraz spełnią marzenie z dzieciństwa i przemienią się na kilka godzin w ulubioną postać z bajki? Gospodarze mają natomiast ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o dekoracje. Świat bajek jest bowiem pełen kolorów, magii i niesamowitych ozdób. Można wykorzystać więc zarówno dekoracje nawiązujące do konkretnych bajek, jak i uzupełnić całość mnóstwem kolorowych balonów czy serpentyn. 

Powrót do przeszłości

Świetnie sprawdzą się także imprezy, dzięki którym goście cofną się o kilkadziesiąt lat w przeszłość. Lata 60. pozwolą uczestnikom imprezy przenieść się w świat hipisowskiej kultury czy pięknych sukienek znanych, chociażby z Grease. Ciekawym pomysłem na imprezę tematyczną będzie też ta w stylu lat 80. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się zarówno moda, jak i muzyka z tamtych lat. Do kultury sprzed czterech dekad nawiązują także producenci znanych seriali czy filmów. Tutaj organizatorzy imprezy też mają wiele możliwości – kula disco, dekoracja stylizowana na klasyczny automat czy magnetowid świetnie odda klimat tamtejszych lat. Doskonałym dopełnieniem będzie muzyka z tamtych lat. Nie tylko tworzy odpowiedni klimat, ale też wpada w ucho i zachęca do tańczenia.


 

Impreza wakacyjna

Zarówno w okresie letnim, jak i nawet w zimniejszych miesiącach goście mogą chętnie przenieść się na egzotyczną plażę. Impreza w stylu hawajskim to doskonała okazja do przygotowania ciekawych drinków i owocowych przekąsek. Uczestnicy z pewnością nie będą mieć też problemu ze znalezieniem stroju pasującego do konwencji imprezy – ci mniej pomysłowi mogą postawić po prostu na kwiecistą koszulę i szorty czy hawajski łańcuch kwiatów.


 

Czerwony dywan

A może, zamiast stawiać na luz, zorganizować imprezę, na której goście będą wystrojeni jak na najważniejszą uroczystość? W takim wypadku świetnym pomysłem jest impreza w tematyce czerwonego dywanu. Dla pań to idealna sposobność do wyciągnięcia z szafy najpiękniejszych sukien, a dla panów – do założenia muchy i garnituru. Organizatorzy mogą też w prosty sposób przygotować dekoracje idealnie nawiązujące do tematyki całej imprezy – tutaj liczy się prostota i przede wszystkim elegancja. Dominującymi kolorami powinna być oczywiście czerwień i złoto. Dobrze sprawdzą się także dodatki nawiązujące do środowiska filmowego – rolki filmowe czy klapsy. Wśród eleganckich dań czy przekąsek koniecznie musi gościć również mniej elegancki, ale kojarzący się wszystkim z wielkim ekranem – popcorn.
 

Dziki zachód

Wśród gości jest kilku miłośników westernów? To kolejny pomysł na imprezę tematyczną, która stwarza ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o dekoracje. Wnętrze wystylizowane na klasyczny Saloon, kaktusy czy plakaty „Wanted”, na których mogą znaleźć się zdjęcia gości czy organizatorów imprezy – to tylko kilka z wielu pomysłów. Całość może dopełniać charakterystyczna, westernowa muzyka. Goście natomiast również mają duży potencjał kostiumowy. Dzięki swoim strojom mogą zarówno przemienić się w kowboja, jak i zdecydować się na stylizację indiańską.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*