Najlepsze parki rozrywki w Polsce, które trzeba odwiedzić

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Masz ochotę na odrobinę szaleństwa? A może chcesz sprawić frajdę swojemu dziecku? Z myślą zarówno o najmłodszych, jak i tych starszych wybraliśmy kilka miejsc dostarczających niezapomnianych wrażeń i emocji. Zaufaj nam i znajdź najlepszy park rozrywki. Polska potrafi pod tym względem mile zaskoczyć. Przekonaj się sam!

Energylandia – największy park rozrywki w Polsce

Niespełna 60 km od Krakowa, w Zatorze, mieści się największy i najbardziej spektakularny park rozrywki w Polsce – Energylandia. Miejsce to może się poszczycić wieloma nowoczesnymi atrakcjami, w tym najwyższym i najszybszym w Europie MegaCoasterem Hyperion. Pasażerowie tej fascynującej kolejki suną po torze z prędkością 142 km/h, zaliczają po drodze liczne zakręty, armatki wodne i spadki, z których największy wynosi aż 80 metrów i prowadzi do podziemnego tunelu pod kątem 85°. Ale spokojnie, Energylandia dostarcza też spokojniejszych wrażeń: są tu planetarium, park wodny, kino i mnóstwo kawiarenek, a do tego co chwilę odbywają się pokazy akrobatów, kaskaderów i żonglerów.

Mandoria – największy w Europie park rozrywki „pod dachem”

Mandoria to jedyny w środkowej Polsce park rozrywki działający przez cały rok. Obiekt położony w Rzgowie w województwie łódzkim jest zadaszony i wystylizowany na renesansowe miasto handlowe. Warto zauważyć, że Mandoria to w pierwszej kolejności park rozrywki dla dzieci. Znajdziesz tu ponad 20 różnych atrakcji. Największe zainteresowanie budzą oczywiście rollercoastery. Jest tu na przykład kolejka jeżdżąca w ciemności i najdłuższy w Polsce rollercoaster „pod dachem”. Park rozrywki Mandoria to miejsce, do którego warto wracać, bo każda wizyta będzie inna od poprzedniej dzięki mieszkańcom miasteczka odgrywającym rozmaite scenki.

Twinpigs – najbardziej „amerykański” park rozrywki w Polsce

Barwne pokazy kaskaderów, rabusie ograbiający wagony, kowboje na koniach i strzelający z łuków Indianie to tylko ułamek tego, co możesz przeżyć w parku rozrywki w Żorach. Twinpigs imituje miasteczko rodem z westernu, proponując dorosłym i dzieciom dziesięć stref tematycznych, w tym „Dziki Zachód”, „Hawaje” i „Las Vegas”. W strefie „Las Przygód” możesz przejechać się kolejką wąskotorową i spróbować swoich sił w parku linowym, a na terytorium „Powrotu do przeszłości” – poczuć się jak Neil Armstrong i wylądować na Księżycu albo wsiąść do batyskafu i odbyć niezwykłą podróż w morskie głębiny. Fanom mocnych doznań proponujemy spojrzeć na park z wysokości Koła Młyńskiego i skorzystać z wahadła Montezumy. A rodziny z dziećmi mogą się zabawić w wiosce indiańskiej, odwiedzić zagrodę z kozami czy pograć w lesie. W Twinpigs każdy znajdzie coś dla siebie.

Park rozrywki Julinek – najlepsze atrakcje dla dzieci

Jest jedno takie miejsce pod Warszawą, gdzie na Twoją pociechę czeka moc atrakcji. Zresztą w Julinku dorosły też będzie bawić się jak dziecko. Obiekt mieści się na terytorium dawnej cyrkowej bazy i właśnie tu działa jedyna w Polsce Państwowa Szkoła Cyrkowa. Jeśli dzieci mają dość żonglowania i pokazów artystów, mają do swojej dyspozycji największy na Mazowszu park linowy, Krainę Dmuchańców, miniaturowe pole golfowe, ścianki wspinaczkowe, tyrolkę i plac zabaw w stylu eko. Szaleństwa w Julinku z pewnością zaowocują wilczym głodem, który można zaspokoić we włoskiej lub meksykańskiej restauracji albo skorzystać ze sprzętu do grillowania.

Zdjęcie główne: Ian Romie Ona/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*