Niezwykły koncert noworoczny! Jimek i NOSPR zagrają muzykę z filmu „Niebo o północy”

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Takiego początku Nowego Roku jeszcze nie było. Jimek wspólnie z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach zagrają wyjątkowy noworoczny koncert, a jego zapis zostanie wysłany w kosmos…!

Światowa premiera koncertu z muzyką do filmu „Niebo o północy” w wykonaniu NOSPR w Katowicach pod batutą Radzimira Dębskiego – JIMKA odbędzie się już w najbliższą niedzielę 3 grudnia o godz. 18.00. Transmisję tego niezwykłego wydarzenia będzie można zobaczyć na kanale YouTube lub profilu Facebook Netflix Polska.

Wyjątkowe muzyczno-wizualne widowisko

Najnowszy film Netflixa „Niebo o Północy” (reż. George Clooney) który można już oglądać na platformie opowiada o samotnym naukowcu z Arktyki, który próbuje nawiązać kontakt z załogą astronautów wracających na Ziemię i powstrzymać ich przed powrotem do domu. To, co przede wszystkim zasługuje na uwagę w filmie to niesamowita ścieżka dźwiękowa Alexandre’a Desplata, zdobywcy Oscara, który skomponował również muzykę m.in. do takich słynnych produkcji, jak Grand Budapest Hotel, Harry Potter i Insygnia Śmierci oraz Gra Tajemnic.

Zapowiada się niezwykła podróż muzyczno-wizulana, w której poza dźwiękami dużą rolę będzie odgrywać również multimedialna scenografia. Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotował na ten dzień polski oddział Netflixa. Dzięki współpracy z Centrum Nauki Kopernik zapis dźwiękowy z koncertu tuż po jego premierze zostanie wysłany przez specjalny nadajnik w kosmos.

Fot. Ola Homa/Gallo Images/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • seter 09.04.2021

    To już w wakacje, więc kwestia 2 miesięcy i powinno się normalnie dziać. Na razie trudno przewidzieć, w jakim to pójdzie kierunku. Jimek jest teraz jednym z moich ulubieńców, ale słucham też innej muzyki.
    Zobaczymy, co z tego wyjdzie 😉