Lady Gaga oraz Grupa BTS z nagrodami MTV VMA 2020

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Znamy laureatów tegorocznej edycji MTV Video Music Awards 2020! Wśród nagrodzonych m.in. Lady Gaga, The Weeknd oraz południowokoreańska grupa BTS.

Lady Gaga artystką roku

Bez wątpienia największą triumfatorką gali była Lady Gaga, która zdobyła nagrody w kategoriach „Artysta roku” i „Piosenka roku”. Ponadto otrzymała wyróżnienie za najlepszą współpracę za utwór Rain on me, który śpiewa w duecie z Arianą Grande. Artystka została także uhonorowana nagrodą Tricon, przyznaną po raz pierwszy w historii dla artystów mających na koncie liczne sukcesy z zakresu sztuki i życia społecznego. Zadedykowała ją wszystkim widzom, którzy z powodu epidemii koronawirusa musieli pozostać w domach. 

Nagrody dla BTS

Podczas tegorocznej gali triumfy święciła również południowokoreańska grupa BTS, która może się pochwalić zwycięstwem w kategoriach: najlepszy zespół, teledysk popowy i k-popowy oraz najlepsza choreografia za utwór On.

 

The Weeknd z najlepszym wideoklipem

Nagrodę za najlepszy teledysk do utworu Blinding Lights otrzymał z kolei zespół The Weeknd. Dodatkowo przyznano mu statuetkę w kategorii R&B.

Wśród pozostałych nagrodzonych znaleźli się również m.in. Machine Gun Kelly za najlepszy teledysk alternatywny do utworu „Bloody Valentine”, Doja Cat uznana za najlepszą nową artystkę oraz Tylor Swift, która zdobyła nagrodę za najlepszą reżyserię teledysku do utworu „The Man”.

Tegoroczna gala wręczenia nagród MTV odbyła się w hołdzie dla pracowników medycznych walczących z epidemią koronawirusa. W czasie gali prowadząca Keke Palmer nawiązała również do śmierci śmierci Chadwicka Bosemana, gwiazdy „Czarnej Pantery”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*