Nowoczesne urządzenia dla fanów elektroniki

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Elektronika to coś, co towarzyszy ci na co dzień. Smartfon czy laptop to podstawowe urządzenia w pracy. Poznaj inne nowoczesne urządzenia, które przypadną do gustu fanom elektroniki. 

Drukarki 3D

Jednym z ciekawych nowoczesnych urządzeń są drukarki 3D. Możesz wykorzystać je do wielu rzeczy, co jest niewątpliwie ich zaletą. Dzięki nim wydrukujesz drobne przedmioty, części do maszyn, a nawet całe domy. Po  wybraniu odpowiedniego sprzętu ogranicza cię tylko twoje wyobraźnia. 

W swoim domu również możesz posiadać drukarkę 3D. Te urządzenia są zwykle niewielkich rozmiarów, dlatego umożliwią ci wydruk drobnych rzeczy. Nie jest to jednak jego wada. Sprzęt sprawdza się doskonale pod kątem hobbistycznym. 

Inną grupę tworzą przemysłowe drukarki 3D. Są one znacznie większe, ich praca jest bardzo wydajna oraz precyzyjna. Zatem nic w tym dziwnego, że coraz więcej firm zaczyna  z nich korzystać. Pozwalają one na przyśpieszenie produkcji, co przekłada się na optymalizację całych kosztów z nią związanych. Drukarki 3D docenią także inżynierowie, architekci, czy medycy.

Możliwości tych urządzeń zależą jednak również od tego, z jakiej technologii korzystają.  FDM/FFF to jedna z najpopularniejszych. W niej korzysta się z filamentu, czyli tworzywa sztucznego. Taki sprzęt może służyć ci w domu, ale również w wielkich zakładach produkcyjnych. Jej zalety to:

  • pozwala na drukowanie bardzo dużych przedmiotów;
  • umożliwia wykorzystanie różnych tworzyw sztucznych;
  • jest bardzo szybko, dzięki czemu doskonale sprawdza się do produkcji na masową skalę. 

Inną technologią jest SLA/DLP. Tutaj obiekty powstają z żywicy. Niestety takie urządzenie nie pozwala na wydruk dużych przedmiotów, jednak oddaje on wiernie każdy detal. Wykorzystywane są do produkcji drobnych elementów, które mają skomplikowane kształty.

Laptopy dotykowe

Laptopy dotykowe to bardzo wygodne i praktyczne urządzenia. Myszki komputerowe i touchpady mogą być męczące i niewygodne. Ponadto palec przejeżdżający po ekranie jest najbardziej precyzyjny. Kolejną zaletą laptopa z funkcją tabletu jest fakt, że umożliwia on wygodne ułożenie się w fotelu czy na łóżku, co przy klasycznym sprzęcie nie zawsze jest możliwe i utrudnia to sterowanie. Taki sprzęt jest wydajniejszy niż tablet, a co za tym idzie gry, przeglądarki internetowe czy programy graficzne działają dużo płynnej i sprawniej. Tablety ponadto nie mają fizycznej klawiatury, która mimo wszystko ułatwia pisanie. Sprawia to, że sprzęt ten łączy w sobie zalety tabletu oraz laptopa. 

Jeśli jesteś fanek elektroniki, zajrzyj na stronę Arduino, na której znajdziesz wiele sprzętów.

Zdjęcie główne: pexels.com/Kuba Grzybek

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*