Jak poprawić wydolność organizmu?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Poprawa kondycji może nastąpić bardzo szybko, jeśli tylko wprowadzisz w życie kilka zdrowych nawyków. Pomogą Ci one znacznie polepszyć wydolność organizmu, dzięki czemu będziesz czuć się po prostu lepiej. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Przede wszystkim aktywność fizyczna

Dla poprawy wydolności organizmu kluczowa jest odpowiednia ilość aktywności fizycznej. Jeśli wcześniej nie trenowałeś, zacznij od pokonywania dziennie co najmniej 10 000 kroków oraz przesiądź się na rower. Z czasem zauważysz, że jesteś sprawniejszy i czujesz się lepiej. Jakie jeszcze aktywności pomogą Ci w poprawie kondycji?

Bieganie

Bieganie to świetny sposób na poprawę wydolności organizmu. Możesz wybrać trucht, marszobieg, lub zdecydować się na szybsze tempo. Nie ma to znaczenia, ponieważ każda z opcji przyniesie Ci sporo korzyści. Najlepszą porą na jogging są poranki, ponieważ taka przebieżka zaraz po przebudzeniu dosłownie postawi Cię na nogi i zapewni ogromną dawkę endorfin na cały dzień. Pamiętaj jednak o odpowiednim obuwiu, aby nie obciążać kręgosłupa oraz o dostosowaniu stroju do warunków atmosferycznych. 

Pływanie

Jeśli zależy na znacznym zwiększeniu wydolności oddechowej, to koniecznie wskakuj w strój kąpielowy i wybierz się na basen. Regularne pływanie znacząco zwiększy Twoją kondycję oraz wysmukli sylwetkę i wyrzeźbi mięśnie. Pamiętaj też, że to właśnie pod wodą najlepiej ćwiczymy i zwiększamy wydolność płuc – będąc na basenie, koniecznie poćwicz wstrzymywanie oddechu przez określony czas.

Trening EMS

Trening EMS to nowoczesna metoda treningowa, która pozwala na znaczne zwiększenie wydolności oddechowej. Na czym polega? Jest to trening łączący w sobie aktywność fizyczną z elektryczną stymulacją mięśni. Polega on na wykorzystaniu odpowiednio dobranego prądu elektrycznego do charakterystyki pracy mięśni. W zależności od częstotliwości impulsu możemy wpływać na efekt ćwiczeń, ich intensywność oraz ilość zaangażowanych włókien mięśniowych. Jest to forma ćwiczeń uwielbiana przez sportowców wyczynowych oraz polecana przez fizjoterapeutów. Dzięki niej poprawisz swój metabolizm, wzmocnisz mięśnie, nie obciążając przy tym stawów i kręgosłupa oraz wysmuklisz sylwetkę. Jest to w 100% bezpieczna metoda treningu, z której z pewnością będziesz zadowolony. 

Odpowiednia dieta

Na wydolność naszego organizmu wpływa także to, co jemy na co dzień. Zdrowa i zbilansowana dieta to podstawa prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, dlatego też, jeśli chcesz polepszyć swoją kondycję, konieczne będzie zadbanie o odpowiednie odżywianie. Z pewnością do odstawienia będą wysoko przetworzone produkty, słone przekąski, słodycze oraz fast foody. Jest za to kilka produktów, które warto włączyć do jadłospisu. Jednym z nich jest burak. Warzywo to jest bogate w betalainy, które wzmacniają odporność i opóźniają procesy starzenia się organizmu. Podobne właściwości posiada także szpinak i inne zielone warzywa liściaste. Pamiętaj także, aby w Twojej diecie znalazła się odpowiednia ilość węglowodanów, tłuszczy i białek oraz witamin i minerałów.

Co jeszcze możesz zrobić?

Aby zwiększyć wydolność oddechową Twojego organizmu, konieczne jest także odstawienie wszystkich używek, w szczególności papierosów – bez różnicy czy są to klasyczne papierosy, czy w wersji elektrycznej. Dodatkowo możesz pomóc sobie także inhalacjami oraz skorzystać z trenażera oddechowego, na przykład jednego z tych dostępnych na stronie https://fitcast.pl/kategoria-produktu/terapia/trenazer-oddechowy/. Zbawienny wpływ na nasze płuca mają także częste wizyty na górskich szlakach lub nad morzem.

Zdjęcie główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*