Poznaj najbogatszych DJ-ów świata

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kto jest najbogatszym DJ-em według danych na 2022 rok? Zastanawia Cię, jakie nazwiska pojawiły się na najnowszej liście najzamożniejszych DJ-ów świata? Dowiesz się w tym artykule.

Liczby na kontach najbardziej rozpoznawalnych DJ-ów na świecie mogą szokować. Widzimy tym samym, jak dużą popularnością cieszy się przemysł muzyki elektronicznej. Kto spośród znanych DJ-ów króluje na pierwszych miejscach listy najbogatszych na świecie? 

#1. Calvin Harris – 300 mln dolarów

Calvin Harris pojawił się na muzycznej scenie z nieco przewrotną płytą pod tytułem „I Created Disco”, w której skleił kawałki z lat 70. i 80. wycięte z winyli. Już drugi album wyniósł go na szczyt sławy – „Ready For The Weekend” było przepustką na scenę EDM i zagwarantowało Harrisowi ogromny sukces. Jego ostatni krążek „Funk Wav Bounces Vol. 1” zaskoczył fanów zwrotem w tył. Szkocki DJ sięgnął po muzykę funk z lat 70. i 80., a do współpracy zaprosił m.in. Arianę Grande, Katy Perry, Nicki Minaj, Pharrella Williamsa i Snoop Dogga.

#2. Gianluca Vacchi – 200 mln dolarów

Były milioner, który postanowił rzucić biznes i zająć się muzyką – tak został DJ-em Gianluca Vacchi. Twórca cieszy się ogromną popularnością. Jego konto na Instagramie śledzi ponad 16 mln osób, a teledyski cieszą się wysoką oglądalnością, nawet do kilkuset milionów odsłon. Obecnie współpracuje z wytwórnią Universal Latin-America. Jego najnowszy singiel to „Para” stworzony w duecie z Ir Sais.

#3. Tiësto – 170 mln dolarów

Tijs Michiela Verwesta chyba nie trzeba przedstawiać. Tiësto to jeden z najbardziej znanych i od lat najczęściej nagradzanych DJ-ów na świecie. W 2013 roku został wybrany najlepszym DJ-em ostatnich 20 lat według „DJ Magazine”, a magazyn „Mix” nagrodził go tytułem najlepszego DJ-a wszech czasów. Jego najnowszy album „The London Sessions” wydany w 2020 roku jest podsumowaniem ostatnich lat działalności.

#4. Steve Aoki – 95 mln dolarów

Steve Aoki ma na swoim koncie już 7 albumów. Tworzy od 2012, kiedy to otworzył swoją wytwórnię muzyczną Dim Mak Records. Jego najnowszy album „Neon Future IV” to już czwarty album z serii Neon Future, którą DJ zapoczątkował w 2014 roku. Goszczą na nim gwiazdy takie jak: Mike Shinoda, Will.I.Am, Tory Lanez, Maluma, jak również legendarny Sting oraz byli członkowie zespołu Backstreet Boys.

#5. David Guetta – 75 mln dolarów

Z sympatią nazywany jest „dziadkiem EDM”. David Guetta to jeden z pierwszych DJ-ów, jacy pojawili się na scenie muzyki elektronicznej. Wielokrotnie nagradzany tytułem najlepszego i najpopularniejszego DJ-a David Guetta skończył już 54 lata i jest w doskonałej muzycznej formie. Jego najnowszy utwór „Permanence” ma już ponad pół miliona wyświetleń na YouTubie.

Na pozostałych miejscach pierwszej dwudziestki najbogatszych DJ-ów na świecie znaleźli się:

#6 The Chainsmokers – 70 mln dolarów

#7 Andrew Taggart – 70 mln dolarów

#8 Guy-Manuel de Homem-Christo – 70 mln dolarów

#9 Thomas Bangalter – 70 mln dolarów

#10 Paul Mark Oakenfold – 65 mln dolarów

#11 Afrojack – 60 mln dolarów

#12 Paul van Dyk – 60 mln dolarów

#13 Armin Van Buuren – 55 mln dolarów

#14 Deadmau5 – 50 mln dolarów

#15 Kaskade – 50 mln dolarów

#16 Skrillex – 50 mln dolarów

#17 John Digweed – 48 mln dolarów

#18 Zedd – 45 mln dolarów

#19 Judge Jules – 42 mln dolarów

#20 Marsmello – 40 mln dolarów

Zdjęcie główne: Eric Ward/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*