Oko proroka – jakie właściwości ma ten popularny w Turcji amulet?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W wielu krajach na Bliskim Wschodzie jak i w Azji Mniejszej „oko proroka” uznawane jest za talizman ochronny, który przynosi szczęście. Wiele ludzi twierdzi, że przeciwdziała zawistnym spojrzeniom i może uchronić przed złym urokiem skierowanym w naszą stronę. Jego historia sięga jeszcze Starożytnego Egiptu, a obecnie w Turcji spotkamy go na każdym kroku i w większości mieszkań. 

Oko proroka – skąd się wzięło?

Historia oka proroka nie jest do końca znana i opiera się na legendach. Jedna z teorii głosi, że symbol ten pochodzi oka Horusa w starożytnym Egipcie. Wszystko z racji sporych podobieństw w wyglądzie oraz podobnej funkcji jakie pełnią. Oba symbole mają bowiem ochronić przed złymi mocami oraz urokami, a także zazdrością ze strony innych ludzi.

Druga historia związana jest z legendą o Nazarze – małym chłopcem z wyłupiastymi oczami który był uznawany w swojej wiosce za odmieńca przynoszącego pecha. Zgodnie z jej treścią miał on uratować kupców na statku przed zagrażającym im wielkim głazem zatopionym na wybrzeżu morza. Jego spojrzenie roztrzaskało skałę na wiele małych kawałeczków przypominających właśnie oko proroka.

Turcy wierzą, że jeżeli ktoś nam źle życzy i rzuci w naszą stronę nienawistne lub pogardliwe spojrzenie to przesyła w naszą stronę złe moce. Przed tym bronić ma właśnie noszony przy sobie symbol oka proroka – zapewnia bezpieczeństwo i ochronę jego posiadaczowi.

Jak wygląda Oko Proroka?

Przez wiele lat oko proroka zmieniało się – dawniej była to prosta, zwykłą szklaną kulka zabarwiona tlenkiem miedzi na kolor niebieski. Obecnie do jego wytworzenia używa się różnych materiałów. Wciąż najważniejszy pozostaje sam symbol – jest to niebieska kropla otoczona kręgami. Przypominać ma oka w kolorach granatowym, jasnoniebieskim, białym i ciemnoniebieskim z czarną kropką w środku. 

Wiele osób twierdzi, oko proroka działać będzie wyłącznie jeżeli otrzymamy je od kogoś w prezencie. Taki bezinteresowny gest ma być oznaką, że ktoś dobrze nam życzy. W przypadku jeżeli kamień pęknie oznaczać będzie to, że chronił nas dostatecznie długo i spełnił już swoją funkcję – wtedy konieczny będzie nowy amulet.

W naszym sklepie wysyłkowym z tureckimi produktami znajdziesz biżuterię z okiem proroka w postaci bransoletki, breloczka czy magnesu. Pozwoli Ci to zawsze mieć go przy sobie i korzystać z jego magicznych mocy.

Pełna oferta tureckiego sklepu – postaw na tradycyjne produkty spożywcze

W naszej ofercie znajdziesz biżuterię, akcesoria oraz amulety, ale także wiele tradycyjnych produktów spożywczych. Kto choć raz nie słyszał o sławnych tureckich słodyczach, albo o specjalnym rytuale przyrządzania tamtejszej herbaty? Nie musimy wybierać się w podróż, aby skorzystać z dobrodziejstw tego kraju – teraz wystarczy złożyć zamówienie online. Wszystko przyjdzie na wskazany adres a Ty nie będziesz musiał nawet wychodzić z domu. Zaopatrz się w swoją ulubioną chałwę, kawę, herbatę czy napój na bazie jogurtu aryan.

Zapewniamy najwyższą jakości tradycyjnych tureckich produktów spożywczych, wraz z doskonałą obsługą, przystępną ceną i błyskawiczną wysyłką. Zapraszamy – Turecki Sklep.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*