Otwarcie granic – w jakie strony mogą się udać Polacy na tegoroczne wakacje?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Światowa pandemia wprowadziła ogromny chaos na rynku turystycznym. Pomimo otwarcia granic w Europie, w przypadku niektórych krajów wakacyjny wyjazd wciąż stanowi zagrożenie.

Na wakacje do Portugalii  – tylko samochodem

Wytyczne odnoszące się do zalecanych kierunków wakacyjnych podróży są podawane na bieżąco. W przypadku niektórych krajów połączenia lotnicze zostały zawieszone i jedyny sposób, by się do nich dostać na wakacje, to podróż samochodem. Taka sytuacja ma miejsce między innymi w Portugalii i Czarnogórze. Warto śledzić komunikaty, ponieważ wszystkie informacje dynamicznie się zmieniają.

Urlop w Polsce czy za granicą?

Odpowiedzi na to pytanie poszukuje wielu rodaków, którym marzą się wakacje poza granicami kraju. Stale rosnącą liczba nowych zakażeń sprawia, że rząd zastanawia się nad przywróceniem obowiązkowej kwarantanny dla osób powracających z zagranicy. W takiej sytuacji, wakacje spędzone w kraju wydają się lepszym pomysłem, zwłaszcza że już niedługo rodziny z dziećmi będą mogły skorzystać z dodatkowych środków finansowych w ramach bonu turystycznego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*