Pomysły na atrakcje dla gości na Twojej domówce!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Chcesz zorganizować niezapomnianą domówkę? Jeśli tak, nie ograniczaj się tylko do muzyki, picia i jedzenia. Przygotuj też atrakcje dla gości. Postaraj się, by Twoje przyjęcie na długo utkwiło w ich pamięci.

Wybierz motyw

Wybierz temat imprezy – już samo przygotowanie stroju wzbudzi wśród gości wiele pozytywnych emocji. Później zabawne kostiumy będą świetnym pretekstem do nawiązania rozmowy na domówce. Pomogą też zjednoczyć całą grupę. Nie musisz wymyślać takich banalnych rzeczy, jak impreza w togach, czy szalone lata 80. Możesz wybrać domówkę w kapeluszach, czy Kostka Rubika. Możliwości są nieograniczone i wszyscy będą się dobrze bawić. Pamiętaj, by wcześniej powiadomić o tym wszystkich gości. Na pewno nie chcesz, by ktoś przez Twoje niedopatrzenie, czuł się później głupio.

Stwórz imprezową listę hitów

To niezwykle ważny punkt z wielu powodów. Po pierwsze nikt nie chce zostać na imprezie, na której nie leci dobra muzyka. Po drugie, źle dobrane przeboje wpłyną negatywnie na całą atmosferę. Przygotuj długą listę hitów i włącz ją, gdy pojawią się pierwsi goście. Pamiętaj, by połączyć spokojne piosenki z energetycznymi, idealnymi do tańca. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że każdy będzie się dobrze bawił.

Zadbaj o oświetlenie

Cokolwiek robisz, nie zostawiaj włączonego, górnego oświetlenia. Jasne światło zrujnuje całą atmosferę. Z drugiej strony, jeśli będzie zbyt ciemno, goście będą się o siebie potykać. Oświetlenie odgrywa ważną rolę na przyjęciu, dlatego zwróć uwagę na kolorowe taśmy LED.

Zaopatrz się w napoje

Pamiętaj, by kupić alkohol na zapas. Lepiej, żeby zostało trochę butelek, niż miałoby ich zabraknąć w środku imprezy. Upewnij się, że masz duży wybór trunków. Przygotuj piwo, wino lub mocniejsze alkohole, ale też napoje gazowane i bezalkoholowe. Nie zapomnij też o drinkach.

Niezapomniana impreza karaoke

Karaoke to doskonały pomysł na niezapomnianą domówkę. Goście chętnie wezmą udział w takiej zabawie. Dodatkowo w domu panuje lepsza, bardziej kameralna atmosfera niż w barze lub klubie. Zobaczysz, że po mikrofon sięgną nawet nieśmiałe osoby.

W sklepach znajdziesz wiele niedrogich urządzeń do karaoke. Dużą popularnością cieszy się sprzęt z zainstalowaną listą piosenek, kilkoma wejściami mikrofonowymi, Bluetooth, wbudowanymi głośnikami, dedykowanym wyświetlaczem tekstów piosenek. Oprócz tego proponuje osobne elementy sterujące głosem/korektorem, wejścia pomocnicze, wyjścia AV, wewnętrzne zasilanie, projekcje kolorowych świateł i zgodność z wieloma formatami audio. Dodatkowe piosenki możesz wgrać za pomocą kabla USB/karty flash/urządzeń mobilnych. Zestaw zawiera także wysokiej jakości mikrofony. Jeśli chcesz urządzić wyjątkową imprezę karaoke, zadbaj o każdy szczegół.

Aplikacja Heads Up

Aplikacja jest darmowa i zapewni mnóstwo frajdy. Wystarczy, że zainstalujesz ją na smartfonie i już możesz przystąpić do zabawy. Zobacz, na czym polega!

Jedna z osób wybiera kategorię i kładzie telefon na głowie. Następnie na komórce wyświetli się słowo z konkretnej kategorii. Pozostali gracze z drużyny muszą go opisać w określonym czasie, jednocześnie go nie wypowiadając. Jeśli osoba zgadnie dany wyraz, kiwa telefonem do przodu, przechodząc do następnego słowa. Zwycięży ta drużyna, która odgadnie więcej słów w wyznaczonym czasie.


 

Wymyśl tematyczny taniec

Wybierz konkretną dekadę. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na lata 60., czy 90., stwórz listę największych przebojów. Powiedz przyjaciołom, by ubrali się w stylu nawiązującym do danego okresu. Jeśli wybierzesz lata 60., niech każdy zatańczy twista. 

Tajemnicze słowo

To świetna gra na początek przyjęcia. Każda osoba musi napisać na jednej karteczce swoje imię, a na drugiej – abstrakcyjne wyrażenie/słowo/zdanie. Teraz należy wrzucić do dwóch pudełek. Następnie każdy wyciąga po dwie karteczki, jedną z imieniem, a drugą z abstrakcyjnym zwrotem. W kolejnym etapie musi ułożyć zdanie o wybranej osobie, nie podając przy tym jej imienia. 

Kalambury

Istnieje wiele sposób na grę w kalambury. Możecie rysować, pokazywać albo opisywać wylosowane hasła. Warto podzielić zabawę na kilka rund, by pomieszać wymienione czynności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*